Wypożyczalnia samochodów Kielce

Repertuar kina FENOMEN

Kino Fenomen zaprasza w dniach
16-23 sierpnia 2018 r.:

Z przyczyn niezależnych od kina Fenomen seanse z dnia 17 sierpnia (piątek) zostały przeniesione na dzień 19 sierpnia (niedziela). W piątek 17.08 kino Fenomen będzie nieczynne!

HISTORIA W FILMIE

16 SIERPNIA: 18:00

KAMIENIE NA SZANIEC
WSTĘP WOLNY

reż. Robert Gliński
dramat | wojenny |
Polska | 2014 | 112 min.
wyst.: Tomasz Ziętek, Marcel Sabat, Kamil Szeptycki, Magdalena Koleśnik

Zwiastun…

„Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo”. Oto dewiza, jaką w życiu kieruje się trzech młodych przyjaciół: Alek, Zośka i Rudy. Harcerze, maturzyści warszawskiego liceum snujący ambitne plany na przyszłość przerwane przez wrzesień 1939 roku. Wkraczają w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach, które stawiają ich przed wyborem – przetrwać za wszelką cenę czy przyłączyć się do walczących o wolną Ojczyznę, ryzykując wszystko. Chłopcy, wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, postanawiają walczyć. Stają się żołnierzami i choć codziennie ocierają się o śmierć, potrafią żyć pełnią życia. Walczą ofiarnie i z honorem. Odchodzą „jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec”, zostawiając po sobie wielką lekcję przyjaźni, honoru i miłości do Ojczyzny…

NIEZWYKŁA PODRÓŻ FAKIRA, KTÓRY UTKNĄŁ W SZAFIE

KUP BILET ONLINE…

reż. Ken Scott | komedia | Francja, USA | 2018 | 92 min.
wyst: Barkhad Abdi, Erin Moriarty, Berenice Bejo

18 SIERPNIA: 18:15, 20:00
19 SIERPNIA: 16:00, 18:00
20 SIERPNIA: 16:00, 20:00

Zwiastun…

Obraz jest adaptacją bestsellerowej powieści Romaina Puértolasa „Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie IKEA”, wydanej we Francji w 2013 roku i przetłumaczonej na 37 języków.

Po śmierci matki, dorastający na ulicach Radżastanu, młody fakir Aja opuszcza Indie i wyrusza do Francji, aby znaleźć ojca, którego nigdy nie poznał. Kiedy tylko dociera do Paryża, nic nie idzie zgodnie z planem. Niespodziewany wypadek sprawia, że trafia na przedmieścia miasta do znanego sklepu meblowego. Tu poznaje i zakochuje się w Marie. Jego nadzieje na miłość rozwiewają się, kiedy w wyniku szalonego zbiegu okoliczności utknie w szafie i wyruszy w podróż przez Europę. Czy spryt, humor i odrobina magii pozwolą mu wrócić do Paryża, aby znów spotkać Marie oraz odkryć tożsamość ojca?

CZŁOWIEK, KTÓRY ZABIŁ DON KICHOTA

KUP BILET ONLINE…

reż. Terry Gilliam | komedia | Hiszpania, Belgia, Portugalia | 2018 | 132 min.
wyst: Adam Driver, Jonathan Pryce, Stellan Skarsgard, Olga Kurylenko

18 SIERPNIA: 16:00
19 SIERPNIA: 19:45
20 SIERPNIA: 17:45

Zwiastun…

Johnny Depp, Ewan McGregor, Jack O’Connell, Robert Duvall, Michael Palin… to oni pracowali nad projektem marzeń Terry’ego Gilliama, któremu niepokorny reżyser („Monty Python i Święty Graal”, „12 małp”) poświęcił ostatnich 25 lat życia. Niejednokrotnie przeciwności losu przerywały produkcję. Jednak Gilliam okazał się być człowiekiem wielkiego uporu: pod koniec 2017 padł ostatni klaps na planie filmu. Jego długo wyczekiwana, ostateczna wersja trafiła prosto na finał tegorocznego MFF w Cannes, gdzie widzowie zgotowali Gilliamowi najdłuższą w historii owację dla filmu zamykającego imprezę.
To nieopowiedziana dotąd alternatywna wersja historii błędnego rycerza i jeden z najbardziej oczekiwanych filmów w historii kina.
Znudzony reżyser reklam (Adam Driver) zostaje wysłany na plan filmowy do Hiszpanii. Na skutek zaskakującego zbiegu wydarzeń trafia do małej wioski, gdzie jeden z mieszkańców (Jonathan Pryce) żyje w przekonaniu, że jest… Don Kichotem. Obu bohaterów połączy wkrótce seria zwariowanych przygód, które jednemu z nich pozwolą przewartościować swoje życie, a drugiemu zrealizować pozornie nierealne marzenia…

WIDNOKRĄG DOBREGO KINA

22 SIERPNIA: 16:00

MCQUEEN

KUP BILET ONLINE…

reż. Ian Bonhôte, Peter Ettedgui
dokument | Wielka Brytania | 2018 | 111 min.

Zwiastun…

Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej.
Odważny i bezkompromisowy, McQueen zwykł mawiać: „Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n’roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje. Szok i atak serca”. Skąd czerpał wielką wewnętrzną siłę, dzięki której podbił hermetyczny świat haute couture? Projektował dla brytyjskiej królowej i największych gwiazd. U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jaką tajemnicę kryło jego życie?

WIDNOKRĄG DOBREGO KINA

22 SIERPNIA: 18:00

OSTATNIE PROSECCO HRABIEGO ANCILLOTTO

KUP BILET ONLINE…

reż. Antonio Padovan | komedia kryminalna | Włochy | 2017 | 101 min.
wyst. Giuseppe Battiston, Teco Celio, Liz Solari

Zwiastun…

Adaptacja bestsellerowej powieści kryminalnej Fulvio Ervasa to wytrawna komedia kryminalna z gwiazdą filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”.
W 2010 roku północno-wschodnie Włochy zaczęły odczuwać recesję, której nikt się nie spodziewał. Tylko jeden sektor produkcyjny stawiał opór. Prosecco. Historia rywalizacji w świecie wina stała się dla reżysera Antonio Padovana pretekstem do wciągającej, kryminalnej opowieści.
Nieco nieporadny ale wnikliwy inspektor Stucky prowadzi skomplikowane śledztwo w sprawie serii morderstw i tajemniczego samobójstwa hrabiego Desiderio Ancillotto, właściciela winnicy na weneckich wzgórzach…

WIDNOKRĄG DOBREGO KINA

22 SIERPNIA: 20:00

AVA

KUP BILET ONLINE…

reż. Léa Mysius | dramat, romans | Francja | 2017 | 105 min.
wyst.: Noée Abita, Laure Calamy, Juan Cano

Zwiastun…

Wyróżniony na MFF w Cannes jeden z najgłośniejszych i najmocniejszych debiutów francuskich ostatnich lat.„Ava” to zwycięzca 4. edycji projektu Scope100, po „Magical Girl” i „Czerwonym żółwiu” kolejny świetny film, który widzowie polecają widzom.
Ulotny świat wakacji: senna atmosfera lata, gorące promienie słońca i morska bryza na twarzy. Ava jest młodą dziewczyną, w której dojrzewa bunt. Spotkany na plaży tajemniczy chłopak sprawi, że Ava instynktownie podda się temu, co nowe i nieznane. To będzie czas pierwszej miłosnej fascynacji, niezależności i wolności. Jedno jest pewne: takie lato zdarza się tylko raz w życiu…

REPERTUAR KINA FENOMEN NA SIERPIEŃ…
15. EUROPEJSKI FESTIWAL FILMOWY INTEGRACJA TY I JA 5-6 IX 2018