Wypożyczalnia samochodów Kielce

Repertuar kina FENOMEN

kino FENOMEN zaprasza: 19-25 września 2014

“Frank” – reż. Lenny Abrahamson
(komedia / dramat, Wielka Brytania, 2014, 95 min)
wyst.: Michael Fassbender, Domhnall Gleeson

19.09. – 16:00
20.09. – 16:00
21.09. – 20:00
22.09. – 16:00, 18:00, 20:00

Michael Fassbender – po wielkich kreacjach we “Wstydzie”, “Bękartach wojny”, czy “Zniewolonym” – po raz pierwszy występuje w komediowej roli, która udowadnia jego niebywały talent i wszechstronność. Tym razem wciela się w postać tytułowego Franka, charyzmatycznego lidera muzycznego zespołu. Każdy chciałby go bliżej poznać, jednak nie jest to takie proste. Frank chowa bowiem twarz pod wielką maską, której nigdy nie zdejmuje – ani przed fanami, ani przed najbliższymi, Co chce ukryć ten niezwykły człowiek i genialny muzyk? Czy komuś uda się odkryć jego tajemnicę i prawdziwe oblicze?

Zwiastun:

“Drużyna” – reż. Michał Bielawski
(dokumentalny / sportowy, Polska, 2014, 80 min)

19.09. – 18:00, 20:00
20.09. – 18:00, 20:00
21.09. – 16:00, 18:00

Współcześni gladiatorzy, wylewający na treningach hektolitry potu, przez kilka miesięcy w roku oddaleni od najbliższych. Po drugiej stronie sponsorzy, działacze, komentatorzy, hale pełne wiernych kibiców polskiej drużyny; gotowych przejechać setki kilometrów za swoimi idolami. Wspólna radość po wygranych, smutek po porażkach. Za czym tęskni Michał Winiarski? Jak Michał Kubiak za młodu reagował na porażki? Co na bezludnej wyspie zrobiłby Krzysztof Ignaczak? Jak wolny czas spędza Marcin Możdżonek? Co po zakończeniu kariery zrobi Łukasz Żygadło? Jakich cech u innych ludzi szuka Bartosz Kurek? Jak z grupy indywidualności i niezwykłych charakterów stworzyć DRUŻYNĘ?

Zwiastun:

FILMOWE CZYTANKI – WRZESIEŃ 2014:

Kino FENOMEN zaprasza w wybrane niedziele miesiąca o godz.11:00 na kolejną edycję projektu FILMOWE CZYTANKI – cyklu spotkań dla najmłodszych widzów: czytanie przez animatora fragmentu książki dla dzieci, projekcja filmu lub zestawu filmów, zrealizowanych na podstawie książki lub o tematyce bliskiej czytanej lektury. Po seansie zapraszamy na warsztaty plastyczne, wspólnie z rodzicami i opiekunami.
Bilety w cenie 8 zł.

21.09, godz. 11:00
Klasyka Polskiej Animacji (Polskie bajki po rekonstrukcji cyfrowej)
(zestaw animacji, Polska, 56 min)

1. “Reksio i nośna kurka”
2. “Reksio i kuguty”
3. “Pampalini łowca zwierząt – Pampalini i goryl”
4. “Podróże kapitana Klipera – Wyspa”
5. “Przygody Błękitnego Rycerzyka -Piraci Rzeczni”
6. “Przygody Myszki – Koncert Świerszcza”

FILMOWY KLUB SENIORA

Kino WDK poszerzając swoją ofertę programową – zaprasza wszystkich Seniorów (ale nie tylko) z Kielc i województwa świętokrzyskiego do Filmowego Klubu Seniora. Głównym celem jest zachęcenie do aktywnego uczestniczenia w kulturze oraz umożliwienie seniorom spędzenia wolnego czasu w sposób miły i kreatywny, poprzez możliwość regularnych spotkań z wartościowym, artystycznym repertuarem filmowym. Chcemy ponadto, by seniorzy mieli możliwość spotkania osób sobie podobnych, z podobnymi radościami, spostrzeżeniami i doświadczeniem życiowym. Mamy nadzieję, że dla niejednego Seniora dodatkowym atutem tych spotkań będzie fakt, że seanse filmowe nie będą zakłócane hałaśliwym zachowaniem młodzieży. Każdy seans poprzedzony będzie krótką prelekcją.

Bilety dla emerytów i rencistów w cenie 8 zł.

21.09, godz.14:00
“Grace księżna Monako” – reż. Olivier Dahan
(biograficzny / dramat, Francja, USA, 2013, 103 min)
wyst.: Nicole Kidman, Tim Roth, Milo Ventimiglia

Życie gwiazdy filmowej, zawrotna kariera uwieńczona Oscarem i wielka sława to tylko początek baśniowego życia Grace Kelly, skromnej dziewczyny z Filadelfii. Kiedy ma już niemal wszystko, poznaje Księcia Monako Rainera. Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Grace decyduje się porzucić Hollywood dla jednej, najważniejszej roli w swoim życiu – zostaje Księżną. Od tej pory plan zdjęciowy zastępują jej europejskie salony. U boku ukochanego od nowa musi zbudować swój świat, w nieznanym kraju, wśród koronowanych głów. Wydaje się, że nic nie jest w stanie przerwać tego pięknego snu. Jednak gdy zbliża się francuska inwazja na Monako w 1960 roku, Grace staje przed zupełnie nowym wyzwaniem. Jej rola w nadchodzącym dramacie okaże się kreacją jej życia…

Zwiastun:

WIDNOKRĄG DOBREGO KINA – WRZESIEŃ 2014: WAKACYJNE POSTSCRIPTUM

Kino FENOMEN zaprasza na cykliczne środowe spotkania z kinem niekomercyjnym i artystycznym, będące kontynuacją letnich przeglądów filmowych odbywających się w naszym kinie.
Bilety w cenie 8 zł.

24.09, godz.18:00
“Violette” – reż. Martin Provost
(biograficzny / dramat, Francja, 2013, 139 min)
wyst.: Emmanuelle Devos, Sandrine Kiberlaine

Powojenny Paryż. Do małego, skromnego mieszkania wprowadza się młoda pisarka Violette Leduc. Porzucona przez męża, jest zmuszona zacząć wszystko od nowa. Postanawia na poważnie zająć się pisaniem. Przelewa na papier gorycz i wewnętrzny niepokój, które towarzyszą jej od zawsze. Dzięki pisaniu udaje jej się ujarzmić pełną dramatycznych wspomnień przeszłość i rozprawić z nieuregulowanymi relacjami z rodziną i otoczeniem. Życie literackie Violette nabiera tempa, gdy pewnego dnia poznaje Simone de Beauvoir. Między kobietami rodzi się silna więź, która ma większy wpływ na Violette. To właśnie dzięki Simone Violette uda się wydać pierwszą powieść. Przyjaciółka nie kryje swojego ogromnego uznania dla talentu Violette i czuje się odpowiedzialna za jego rozwój. Tymczasem nadwrażliwa i neurotyczna Violette napastliwie zaczyna się domagać od Simone uwagi i miłości. Mimo sympatii i wsparcia przyjaciół, czuje się samotna, niechciana i nieszczęśliwa…

Zwiastun:

Do zobaczenia w kinie!

info: (41) 36 55 148/49, 669 555 019

http://www.wdk-kielce.pl

kino@wdk-kielce.pl
kino FENOMEN na portalu Facebook:

http://www.facebook.com/pages/Kino-WDK/160354483999779?ref=ts

Kino FENOMEN jest wolne od reklam.
Seanse rozpoczynają się punktualnie o wyznaczonej godzinie.
Kino zastrzega sobie możliwość zmian w repertuarze.
Kino należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.
Kino FENOMEN realizuje ogólnopolskie programy edukacyjne:
NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ:

http://www.edukacja.nowehoryzonty.pl/edukacja/index.do

AKADEMIA POLSKIEGO FILMU:

http://www.akademiapolskiegofilmu.pl/