Wypożyczalnia samochodów Kielce

Repertuar kina FENOMEN

Kino Fenomen zaprasza w dniach
8-14 grudnia 2017r.:

ACH ŚPIJ KOCHANIE

reż. Krzysztof Lang | thriller, romans | Polska | 2017 | 100 min.
wyst: Karolina Gruszka, Katarzyna Warnke, Andrzej Chyra, Arkadiusz Jakubik

KUP BILET ONLINE

9 GRUDNIA: 16:00, 18:00, 20:00
10 GRUDNIA: 16:00, 18:00, 20:00

Zwiastun…

Od kilku lat w Krakowie i okolicach znikają ludzie. W sumie 67 osób. Młody śledczy Karski, wbrew swoim przełożonym, stawia hipotezę o seryjnym mordercy. Wkrótce w kręgu podejrzanych pozostaje tylko jeden człowiek: Władysław Mazurkiewicz zwany Pięknym Władkiem.
To król życia, zamożny kobieciarz, szanowany obywatel, ale także człowiek o zaskakujących powiązaniach, hipnotycznym uroku i niejasnej przeszłości. Karski w trakcie śledztwa zaczyna napotykać na coraz większe trudności. Znikają dowody i akta spraw. Ludzie, którym ufał odwracają się przeciw niemu, a między nim i podejrzanym tworzy się nietypowa relacja… A w tle całej sprawy jak duch pojawia się tajemnicza piękna kobieta.

WIDNOKRĄG DOBREGO KINA

MORDERSTWO W HOTELU HILTON

13 GRUDNIA: 16:00

KUP BILET ONLINE…

reż. Tarik Saleh | kryminalny | Szwecja, Dania, Niemcy | 2017 | 106 min.
wyst.: Fares Fares, Mari Malek, Yasser Ali Maher

Zwiastun…

Zdobywca głównej nagrody jury na tegorocznym festiwalu w Sundance.
W roli głównej wystąpił szwedzki aktor libańskiego pochodzenia, Fares Fares, zdobywający coraz większą popularność w Hollywood i znany szerszej publiczności z takich filmów jak: „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”, „Wybawienie” czy „Wróg numer jeden”.
Policjant z Kairu próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa kobiety dokonanego w przededniu rewolucji w Egipcie w 2011 roku.
Incydent, który z początku wygląda na przypadkowe zabójstwo prostytutki, z czasem ewoluuje w znacznie bardziej skomplikowanym kierunku. Śledztwo prowadzi detektywa do egipskiej elity. W kręgu podejrzeń są ludzie z otoczenia samego prezydenta Mubaraka…

WIDNOKRĄG DOBREGO KINA

ZGODA

13 GRUDNIA: 18:00

KUP BILET ONLINE…

reż. Maciej Sobieszczański | dramat | Polska | 2017 | 87 min.
wyst.: Jakub Gierszał, Julian Świeżewski, Zofia Wichłacz

Zwiastun…

Jest rok 1945. Właśnie kończy się wojna. W Świętochłowicach na Śląsku organy bezpieczeństwa tworzą obóz pracy dla Niemców, Ślązaków i Polaków. Pod pretekstem ukarania zdrajców narodu polskiego, UB dokonuje czystek wśród „niechętnych komunistycznej władzy”. Do pracy w obozie zgłasza się młody chłopak Franek. Próbuje ocalić Annę, w której jest zakochany. Nie wie, że wśród osadzonych znalazł się Erwin, Niemiec, jego przyjaciel sprzed wojny, który od dawna skrycie kocha się w dziewczynie…Franek dołącza do komunistów, naiwnie licząc, że uda mu się oszukać system. Już pierwsze dni pracy w obozie odzierają go ze złudzeń. A z czasem przekonuje się, że aby ocalić swoją ukochaną, będzie musiał poświęcić wszystko…

WIDNOKRĄG DOBREGO KINA

TWÓJ VINCENT

13 GRUDNIA: 20:00

KUP BILET ONLINE…

reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman
biograficzny, animowany | Polska, Wlk. Bryt. | 2017 | 94 min.

Zwiastun…

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. “Twój Vincent” opowiada właśnie tę historię – odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

„Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

HISTORIA W FILMIE

80 MILIONÓW

14 GRUDNIA: 18:00

WSTĘP WOLNY!

reż. Waldemar Krzystek
sensacyjny / polityczny / Polska / 2011 / 102 min.

wyst.: Filip Bobek, Krzysztof Czeczot, Wojciech Solarz

Zwiastun…

Waldemar Krzystek, zdobywca Złotych Lwów FPFF za „Małą Moskwę”, przedstawia pełną suspensu i zaskakujących zwrotów akcji historię opartą na prawdziwych wydarzeniach, której nie powstydziliby się scenarzyści hollywoodzkich hitów spod znaku Ocean’s Eleven.

Dolny Śląsk, jesień 1981 r. Po serii prowokacji Służby Bezpieczeństwa, konfrontacja opozycji z komunistami wydaje się nieunikniona. Tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego, młodzi działacze Solidarności postanawiają zagrać va banque i organizują brawurową akcję wyprowadzenia z wrocławskiego banku 80 milionów związkowych pieniędzy, zanim konto zostanie zablokowane. Funkcjonariusze SB podążają za nimi krok w krok. Rozpoczyna się pasjonująca rozgrywka, w którą zostają zaangażowani duchowni i… cinkciarze. Każda ze stron ma asy w rękawie.