Wypożyczalnia samochodów Kielce

Repertuar kina FENOMEN

KINO FENOMEN

zaprasza w dn. 30 października – 5 listopada 2020:

NOC ŻYWYCH TRUPÓW – WIECZÓR GROZY

30 PAŹDZIERNIKA: 19:00

reż. George A. Romero | horror | USA | 1968 | 96 min.
wyst.: Judith O’Dea, Duane Jones, Karl Hardman, Keith Wayne

Bilety online

George A. Romero, mistrz kina grozy przedstawia jeden z najsłynniejszych horrorów świata! To miała być spokojna wycieczka w rodzinne strony. Barbara i Johnny nie wiedzieli jednak, że w chwili, gdy zdecydowali się odwiedzić grób rodziców Amerykę opanowały głodne ludzkiego ciała, krwiożercze zombie… Teraz jedynym ratunkiem staje się ucieczka i pomoc przypadkowych ludzi. Czy uda im się dotrwać do świtu?Zobacz mroczny, przerażający i trzymający w napięciu jak żaden inny, horror, który na nowo zdefiniował gatunek kina grozy odkrywając przed światem nowe oblicze zombie!

I ZNOWU ZGRZESZYLIŚMY, DOBRY BOŻE! – AKADEMIA FILMOWA 60+

3 LISTOPADA: 16:00

reż. Philippe de Chauveron
komedia | Francja | 2019 | 99′
wyst.: Christian Clavier, Chantal Lauby, Frederique Bel

Bilety online

Zwiastun…

Tym razem nie ma mowy o małżeństwach i rozwodach. Gorzej – pary młode z poprzedniej części będą chciały opuścić Francję. Jak daleko posuną się teściowie, by zatrzymać ich w kraju? Religia, tożsamość i narodowe stereotypy znów trafią na ołtarz krytyki, a państwo Verneuil i inni zostaną wyspowiadani na ekranie z małych i dużych grzechów. Więcej kłopotów, więcej kontrowersji, więcej… zabawy!

17. Europejski Festiwal Filmowy INTEGRACJA TY i JA // 4-5.10.2020

W dniach 4-5 listopada (środa, czwartek) o godz. 16:00 odbędą się w naszym kinie pokazy filmów konkursowych z 17. Europejskiego Festiwalu Filmowego INTEGRACJA TY I JA, jedynego w Europie festiwalu filmowego, który porusza tematykę niepełnosprawności. W repertuarze są produkcje dokumentalne, fabularne i amatorskie z całego świata.

Wydarzenie jest bezpłatne i odbywa się równocześnie w 16 polskich miastach!

Oficjalna strona Festiwalu znajduje się tu

Program:

Dzień pierwszy // 4 listopada // godzina 16:00 (czas: 89′)

1. Moje piękne miasto (My Beautiful City), reż. Elham Aghlari, Iran 2019, 29 min. (D)

Hamed Paak to upośledzony w stopniu lekkim trzydziestosiedmioletni ojciec i mąż. Potrzebuje pracy, by utrzymać rodzinę, ale w związku ze swoim stanem zdrowia nie jest odpowiednio wynagradzany. Z drugiej strony organizacja wspierająca osoby z niepełnosprawnością nie kwalifikuje go do pomocy z powodu lekkiej formy upośledzenia.

2. Na Górze Tyrryry (On the Top Tyrryry), reż Renata Kijowska, Polska 2019, 60 min. (D)

„Na Górze”, jak sami mówią, to „półnormalny” zespół, bo połowę składu społeczeństwo uważa za niepełnosprawną. Adam, Robert i Kris mają gdzieś swoje dolegliwości, bardziej zajmują ich zwykłe problemy: alkoholizm, kłopoty rodzinne czy bezrobocie. To żadne przeszkody, by zagrać na największym festiwalu rockowym w tej części Europy. Czy im się uda? Czy występ coś w ich życiu zmieni?

Dzień drugi // 5 listopada // godzina 16:00 (czas: 75′)

1. Uścisków twoich mi potrzeba (I Need the Handshakes), reż. Andrej Kuciła, Polska 2020, 18 min. (D)

Gdzieś w dalekiej białoruskiej wsi, w niewielkim domu, 92-letnia Walentyna u kresu życia wertuje stare zeszyty córki. Wraz z nią wyruszamy w podróż przez nieznany świat człowieka, o którym „wszyscy zapomnieli”.

2. Niewinność (Innocence), reż. Ben Reid, Wielka Brytania 2019, 19 min. (F)

Pracownik domu opieki ginie, spadając z wysokości. Wydaje się, że to okropny wypadek. Kiedy detektyw przesłuchuje młodego mężczyznę z zespołem Downa, który jest świadkiem wydarzenia, odkrywa, że zbrodnia jest bardziej szokująca, niż ktokolwiek sobie wyobraża.

3. Zobaczyć niepodległość (To See Independence), reż. Piotr Jasiński, Polska 2020, 10 min. (D)

Niewidomy chłopak Wojtek maszeruje w narodowo-patriotycznym pochodzie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Po drodze spotyka różnych uczestników marszu. Bohater chce na własnej skórze poczuć, czym w dzisiejszych czasach jest patriotyzm? Czym dla Polaków jest niepodległość? Wojtek dochodzi do wniosków, których wielu z nas – choć widzi – często nie dostrzega.

4. Żyłam z tobą (I lived a Life with You), reż. Elena Martinez Santos, Hiszpania 2019, 15 min. (F)

Chloe zaczyna pracę jako pielęgniarka na oddziale hematologii onkologicznej. Jest przytłoczona nową sytuacją aż do momentu, gdy poznaje Laurę. Tę pacjentkę zapamięta na długo.

5. Co zdarzy się jutro (What Happens Tomorrow), reż. Anastasia Shtandke, Rosja 2020, 13 min. (D)

Leisan przygotowuje się do Mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Miłość rodziny i wsparcie bliskich przyjaciół pomagają jej opierać się stereotypom i odrzuceniu społeczeństwa. Matka Leisan chce za wszelką cenę pomóc córce w rozwijaniu talentu. Czy Leisan zdobędzie złoto w Mistrzostwach Europy w Finlandii?

TONY HALIK – WIDNOKRĄG DOBREGO KINA

reż. Marcin Borchardt | dokumentalny | Polska | 2020 | 90 min.

4 LISTOPADA: 18:00

Bilety online

Zwiastun…

Tony Halik, za pomocą swoich kultowych programów przenosił co wieczór miliony Polaków w miejsca, które im się nawet nie śniły. Film opowiada o jego życiu, przygodach oraz wszelkiego rodzaju przeciwnościach, którym musiał stawiać czoła na każdym kroku. Halik, jak przystało na wytrawnego gawędziarza, lubił publicznie podkoloryzować´ to i owo. Dziś´ trudno dociec, co z tego, o czym mówił wydarzyło się naprawdę?, a co jest jedynie pokłosiem jego nieokiełznanej wyobraźni i poczucia humoru…

SZARLATAN – WIDNOKRĄG DOBREGO KINA

reż. Agnieszka Holland | dramat | Polska, Czechy | 2020 | 118 min.
wyst.: Jan Vlasak, Joachim Paul Assbock, Ivan Trojan

4 LISTOPADA: 20:00

Bilety online

Zwiastun…

Choć rozgrywa się w przeszłości, „Szarlatan” jest filmem jak najbardziej współczesnym – podobnie jak jego bohater, zielarz Jan Mikolášek, dla którego remedium na ludzkie cierpienie jest natura. Jej potężne moce zdolne są uzdrowić ciało, ale w filmie Holland to także przestrzeń prawdziwej wolności dla ducha. Tylko w łączności z nią możemy zrozumieć i zaakceptować to, kim naprawdę jesteśmy. Alchemiczna niemal wiedza o właściwościach ziół, jaką posiadł Mikolášek, i jego zdumiewający dar przenikania do ludzkiego wnętrza sprawiają, że do jego kliniki ciągną tysiące potrzebujących. Ale ten dar ma także swoją ciemną stronę.

Przywołując legendarną postać czeskiego zielarza, reżyserka wydobywa na światło dzienne jego tajemnice, emocje i pragnienia, na które jedynym lekarstwem jest fanatyczne oddanie pracy. „Szarlatan” pokazuje, że talent bywa przekleństwem, a władza zawsze łączy się z pychą. Tworząc fascynującą, pełną sprzeczności postać uzdrowiciela, Agnieszka Holland ucieka od odpowiedzi na pytanie, czy był ludowym lekarzem czy zwykłym oszustem. Prawda, która ją interesuje, dotyczy naszej wiary w cuda, tęsknoty za autorytetem, pragnienia, by żyć w zgodzie z naturą – także naszą własną…