Wypożyczalnia samochodów Kielce

Repertuar kina FENOMEN

Kino Fenomen zaprasza w dniach
2-8 grudnia 2016:

JAROCIN, PO CO WOLNOŚĆ

reż. Leszek Gnoiński, Marek Gajczak
dokumentalny | Polska | 2016 | 109 min.

2 grudnia: 16:00, 18:00
4 grudnia: 16:00, 20:00
5 grudnia: 16:00, 18:00

Zwiastun…

Film o Jarocinie to film o wolności. Nie tylko tej rozumianej jako wolność jednostki w totalitarnym świecie, ale również o wolności artystycznej, wolności tworzenia i wyrażania siebie, wolności w każdym wymiarze. Pokazuje to, co oznaczała wolność w latach 1970-1990, ale także, co oznacza dziś i jak rozumie ją współczesny człowiek. Na kanwie opowieści o festiwalu został pokazany trudny okres życia w systemie komunistycznym i muzyczna droga Polaków do wolności…

THE ROLLING STONES OLÉ OLÉ OLÉ!

reż. Paul Dugdale
dokumentalny | Wielka Brytania | 2016 | 105 min.

2 grudnia: 20:00
4 grudnia: 18:00
5 grudnia: 20:00

Zwiastun…

W 2016 roku The Rolling Stones wyruszyli w kolejną trasę koncertową i dosłownie „przetoczyli się” przez Amerykę Południową. Zagrali m.in. w Chile, Argentynie czy Brazylii. W sumie – dziewięć krajów, dziesiąta okazała się Kuba – miejsce, gdzie Stonesi nigdy wcześniej nie wystąpili. Im bardziej zespół zbliżał się do finałowego koncertu w Hawanie, tym większe napięcie paraliżowało jego organizatorów. Zaraz po oficjalnym ogłoszeniu, że koncert się odbędzie, fani oszaleli…

MIKOŁAJKI W KINIE FENOMEN

BILETY W CENIE 10ZŁ

MAGICZNE ŚWIĘTA

reż. Thale Persen
familijny | Norwegia | 2015 | 94′

3 grudnia: 10:30

Zwiastun…

Po seansie odwiedzi nas Mikołaj, który rozda dzieciom słodkie upominki.

Istnieje możliwość wręczenia własnych prezentów dzieciom za pośrednictwem Mikołaja.

Kilka lat wcześniej Mira i Kevin odkryli tajemnicze miejsce – magiczną dolinę zamieszkałą przez złych czarnoksiężników i dobrych rycerzy w lśniących zbrojach. Niestety jaskinia, która do niej prowadziła zawaliła się. Od tamtej pory rodzeństwo nie nawiązało kontaktu ze światem znajdującym się po drugiej stronie góry.
Święta Bożego Narodzenia. Mira stara się stworzyć odpowiednią atmosferę, co jest wyjątkowo trudne kiedy jej rodziny nie stać nawet na ozdoby choinkowe. Kevin cały swój czas spędza na marzeniach o Dolinie Rycerzy z królową Eiril na czele.
Pewnego dnia Mira zostaje znaleziona w lesie. Jest zamarznięta i nieświadoma. Trafia do miejscowego szpitala. Okazuje się, że tunel prowadzący do magicznej doliny jest otwarty. Mira i Kevin postanawiają odwiedźić mieszkańców doliny i rozwikłać zagadkę swojego zaginięcia. Okazuje się, że dużo się zmieniło – zły czarodziej Snerk przejął kontrolę nad doliną i utrzyma ją tylko wtedy, gdy unicestwi królową Eiril. Mira i Kevin postanawiają temu zapobiec.

AKADEMA 50+

NOC WALPURGI

reż. Marcin Bortkiewicz
dramat | Polska | 2015 | 75′

6 grudnia: 16:00

Zwiastun >>

Noc Walpurgi, 30 kwietnia 1969 r., szwajcarska opera, tuż po zakończeniu przedstawienia. Ze sceny schodzi wielka diva operowa, Nora Sedler. Pod drzwiami jej garderoby czeka młody dziennikarz, Robert, umówiony na wywiad. Ich rozmowa stopniowo przeradza się w misterną grę erotyczną…

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY

PUTIN FOREVER?

reż. Kirył Nenaszew
dokumentalny | Rosja | 2015 | 93 min.

8 grudnia: 18:00

Zwiastun >>

Ambitny debiut dokumentalny Kiryła Nenaszewa stawia pytania niezwykle ważne nie tylko dla Rosjan. Kim właściwie jest dziś Władimir Putin dla rosyjskich obywateli? Dlaczego Rosjanie zdają się nie chcieć zmian? I czy era Putina będzie trwać wiecznie?
Film opowiada o spacyfikowaniu przez rosyjskie władze ruchu protestacyjnego, który powstał w ramach sprzeciwu wobec sfałszowania wyborów do Dumy w grudniu 2011 r. Zdjęcia rozpoczęły się właśnie w wyborczym grudniu, zaś zakończyły 6 maja 2012 r., w dniu rozbicia przez OMON demonstracji opozycji na Placu Błotnym.
Dokument prezentuje m.in. postać młodego opozycjonisty Wsiewołoda Czernozuba, który planował protesty aż do skutku, został jednak zmuszony do opuszczenia Rosji. W tej chwili mieszka na Litwie. W filmie podjęty jest także temat podziału rosyjskiego społeczeństwa. Czy frakcje pro- i antyputinowska potrafią nawiązać dialog i znaleźć płaszczyznę porozumienia?

Program kina Fenomen na grudzień…

zapraszamy do udziału w SZKOLNYCH MIKOŁAJKACH W KINIE FENOMEN

ORAZ

MIKOŁAJKACH W KINIE FENOMEN