Wypożyczalnia samochodów Kielce

Repertuar kina FENOMEN

kino FENOMEN zaprasza w dniach 28 – 31 sierpnia 2015 na ostatnią już wakacyjną podróż filmową “Jesień idzie…”

“O ludziach i koniach” – reż. Benedikt Erlingsson
dramat, komedia, romans | Islandia | 2013 | 81 min
28.08 – godz. 16:00
29.08 – godz. 18:00
30.08 – godz. 20:00
31.08 – godz. 16:00

Kolbeinn kocha Solveig, A Solveig kocha Kolbeinn. Ale Kolbeinn kocha kogoś jeszcze. A mianowicie swoją ukochaną, zdobywającą medale klacz Granę. Ale Grana jest obsesyjnie zakochana w ogierze Solveig, Brunn. Nadchodzi wiosna, śniegi topnieją, uczucia rozkwitają… Czy to się może dobrze skończyć?
Vernhardur kocha wódkę, a jego koń Jarpur kocha swojego pana. Kiedy na wodach Islandii pojawia się rosyjski statek, wypełniony 96% spirytusem, Vernhardur z miłości do wódki na swoim koniu, postanawia do statku dopłynąć… To nie może się dobrze skończyć!
Grimur kocha dawne drogi konne, ale Eglii kocha je grodzić drutem kolczastym. Podczas konnych wędrówek Grimur przecina ogrodzenie, a Eglii goni go ciągnikiem po islandzkich górach… To na pewno nie skończy się dobrze!
Johanna kocha swoją klacz Raudka, ale Raudka kocha wolność. W pogoni za koniem Johanna znajduje na wrzosowisku rannego Grimura otoczonego wianuszkiem klaczy… To na pewno się skończy dobrze!
Juan Camillo kocha życie i przygody. Jako turysta z Hiszpanii podziwia islandzką naturę i kobiety. Podczas przejażdżki na starym koniu nagle spada śnieg. Czy historia gorącego Hiszpana i islandzkiego konia może skończyć się dobrze…?

Zwiastun:

“Optymistki” – reż. Gunhild Westhagen Magnor
dokumentalny | Norwegia | 2013 | 90 min

28.08 – godz. 18:00
29.08 – godz. 20:00
30.08 – godz. 16:00
31.08 – godz. 18:00

“Optymistki” to niezwykła drużyna siatkarska!
W jej skład wchodzą panie w wieku od 66 do 98 lat. Pomimo odbywanych co tydzień treningów, od trzydziestu lat nie zagrały żadnego meczu. Teraz to jest jednak ich cel! Dopracowują ostateczną strategię meczową składającą się ze śmiechu, poczucia jedności i wyszydełkowanych kwiatów. Lecz kto będzie ich przeciwnikiem? Plotka niesie, że czeka ich drużyna szwedzkich przystojniaków! Towarzyszymy paniom zarówno na boisku, jak i poza nim, podczas bardzo poważnych, a zarazem przekomicznych przygotowań zawierających dosłownie wszystko: od intensywnych treningów, do szydełkowania w ramach “team buildingu” – wprost do wielkiego finału…

Zwiastun:

“Turysta” – reż. Ruben Östlund
dramat | Szwecja, Dania, Norwegia | 2013 | 118 min

28.08 – godz. 20:00
29.08 – godz. 16:00
30.08 – godz. 18:00
31.08 – godz. 20:00

Tomas i Ebba, zamożne szwedzkie małżeństwo, jadą z dwójką dzieci w Alpy Francuskie na kilka dni na narty. Chcą spędzić sielankowe krótkie zimowe wakacje w jednym z luksusowych hoteli. Pogoda dopisuje, świeci słońce, a ośnieżone stoki narciarskie wyglądają imponująco. Gdy wszyscy jedzą lunch na tarasie restauracji, nagle prosto z gór schodzi na nich lawina. Ebba instynktownie chroni swoje dzieci, Tomas natomiast zabiera telefon i ucieka. Nikomu nic się nie stało, ale po czymś takim trudno żyć tak, jak kiedyś. Tomas i Ebba starają się ocalić związek, ale najpierw muszą przemyśleć, kim są i jakie role pełnią. Sytuacja się komplikuje, gdy na jaw wychodzą skrywane dotąd tajemnice. Czy Tomas i Ebba będą na tyle odważni, aby pokonać własne słabości i uratować ich małżeństwo?

Zwiastun:

BILETY W OKRESIE LIPIEC / SIERPIEŃ – TYLKO 10ZŁ !!!

Program przeglądu WAKACYJNE PODRÓŻE FILMOWE znajduje się pod poniższym linkiem:

http://wdk-kielce.pl/index.php?id1=17&id2=267&language=pl

WAKACYJNE PORANKI FILMOWE: LIPIEC / SIERPIEŃ 2015:

Kino FENOMEN zaprasza w każdą wakacyjną niedzielę miesiąca o godz.11:00 na filmowe spotkania dla naszych najmłodszych widzów: projekcja pełnometrażowego filmu dla dzieci i warsztat plastyczny w holu kina!
BILETY W OKRESIE LIPIEC / SIERPIEŃ – TYLKO 10ZŁ !!!

31.08, godz.11:00
“Rechotek” – reż. Chuck Powers
animacja | Malezja | 2014 | 85 min

Pełna niezwykłych przygód i znakomitego humoru animowana opowieść o najbardziej kumatej żabce świata!
Wielka podróż czasem zaczyna się od żabiego skoku. Rechotek jest żabą, która przeżywa kryzys tożsamości – nie lubi skakać i nie znosi niczego, co wiąże się z wodą. Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem – latającą wiewiórką – wyrusza przez amazońską dżunglę w poszukiwaniu swego miejsca w życiu. Na swej drodze spotkają całą plejadę najbardziej barwnych zwierzątek, jakie można sobie wyobrazić. Kłopoty zaczną się, gdy Rechotek uwierzy, że jest zaklętym w żabę ludzkim księciem i za wszelką cenę postanowi znaleźć księżniczkę, która odczaruje go pocałunkiem. Tylko jak tu w dżungli znaleźć księżniczkę?

Zwiastun:

Program przeglądu WAKACYJNE PORANKI FILMOWE znajduje się tutaj:

http://wdk-kielce.pl/index.php?id1=17&id2=268&language=pl

Do zobaczenia w kinie!

info: (41) 36 55 148/49, 669 555 019

http://www.wdk-kielce.pl

kino@wdk-kielce.pl
kino FENOMEN na portalu Facebook:

https://www.facebook.com/KinoFenomen?ref=hl

Kino FENOMEN jest wolne od reklam.
Seanse rozpoczynają się punktualnie o wyznaczonej godzinie.
Kino zastrzega sobie możliwość zmian w repertuarze.
Kino należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.
Kino FENOMEN realizuje ogólnopolskie programy edukacyjne:
FILMOTEKA SZKOLNA. NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ:

http://www.edukacja.nowehoryzonty.pl/edukacja/index.do

AKADEMIA POLSKIEGO FILMU:

http://www.akademiapolskiegofilmu.pl/