Wypożyczalnia samochodów Kielce

Repertuar kina FENOMEN

Kino Fenomen zaprasza w dniach
21-27 kwietnia 2017 r.:

KLIENT

reż. Asghar Farhadi | dramat | Iran, Francja | 2016 | 125 min.
wyst.: Taraneh Alidoosti, Shahab Hosseini, Babak Karimi

21 KWIETNIA: 16:00
23 KWIETNIA: 15:30
24 KWIETNIA: 17:45

Zwiastun…

Dobry film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie powinno rosnąć. Farhadi, twórca cenionego “Rozstania”, wziął sobie do serca radę Hitchcocka i dokładnie taki jest jego najnowszy tytuł. Naprawdę zaczyna się od trzęsienia ziemi. W pierwszej scenie młode małżeństwo budzi się w środku nocy w swoim mieszkaniu w Teheranie, cały dom się trzęsie. Bohaterowie muszą się w pośpiechu ewakuować. W wyniku dramatycznego, nieprzewidywalnego rozwoju akcji ich postawy zostają wystawione na próbę. Napięcie, jakie osiąga Farhadi w finałowych minutach filmu, jest trudne do zniesienia.

KALIFORNIA

reż. Marina Person | dramat | Brazylia | 2015 | 85 min.
wyst.: Clara Gallo, Caio Horowicz, Caio Blat, Giovanni Gallo

21 KWIETNIA: 18:15, 20:00
24 KWIETNIA: 16:00, 20:00

Zwiastun…

Akcja filmu rozgrywa się w 1984 roku w Sao Paulo. Przepełniony muzyką popularnych wówczas, a kultowych już dziś kapeli, w rodzaju Joy Division i The Cure, film pokazuje dojrzewanie głównej bohaterki, siedemnastoletniej Estelii (rewelacyjna i pełna młodzieńczej energii Clara Gallo). Dziewczyna, wraz z dwoma wiernymi koleżankami, przeżywa pierwsze miłosne wzloty i upadki, słucha ulubionych zespołów i chadza na licealne imprezy. Przede wszystkim jednak w napięciu czeka na obiecany przez surowego ojca urodzinowy prezent – wyjazd do mitycznej Kalifornii, w odwiedziny do ukochanego wujka Carlosa, dziennikarza muzycznego. Słoneczna amerykańska kraina staje się tutaj rodzajem “nastoletniego, obiecanego raju”, podczas gdy Person subtelnie ukazuje zmieniający się w kraju polityczny klimat i odsłania niewygodne społecznie tematy.

FILMOWE CZYTANKI

23 KWIETNIA: 11:00

WIELKA WYPRAWA MOLLY

KAT. WIEKOWA: 4+

reż. Matthias Bruhn, Michael Ekbladh, Ted Sieger
animowany, przygodowy | Szwajcaria, Niemcy, Szwecja | 2016 | 72 min.

Zwiastun…

Pierwszy pełnometrażowy film o przygodach rodziny państwa Potworów – Mamy, Taty i małej Molly, i jej przyjaciela, Edisona – bohaterach animowanego serialu o tym samym tytule. Molly już wkrótce przestanie być jedynaczką. Nie będzie jakąś tam starszą siostrą – będzie najlepszą starszą siostrą na świecie. Zrobiła już nawet dla brata czapkę, żeby był mu ciepło, gdy już się wykluje. Rodzice Molly, państwo Potworowie, wyruszają w podróż na odległą wyspę, na której przychodzą na świat wszyscy członkowie klanu potworów…

Zapraszamy na pokaz specjalny w ramach FILMS for FOOD:

W OBRONIE JEDZENIA

23 KWIETNIA: 18:00

CENA BILETU: 15 ZŁ

reż. Michael Schwarz | dokumentalny | USA | 2015 | 78 min.

Zwiastun…

Film dokumentalny zrealizowany na podstawie książki Michaela Pollana py “W obronie jedzenia. Manifest wszystkożerców”, która odniosła olbrzymi sukces w Stanach Zjednoczonych, utrzymując się nieprzerwanie od dwóch lat na liście bestsellerów The New York Timesa.
na planie filmu „Owoc pożądania”(„The Botany of Desire”). Tym razem ruszyli wspólnie w podróż po świecie, aby dotrzeć do sedna jednego z najprostszych możliwych zagadnień: co tak naprawdę powinniśmy jeść? Na swojej drodze spotkali przedstawicieli różnych kultur oraz tradycji żywieniowych – co pomogło nie tylko odpowiedzieć na to pytanie, ale też sformułować kilka prostych zasad opartych na zdrowym rozsądku, których przestrzeganie sprawia, że jedzenie staje się źródłem zdrowia, siły i po prostu codziennej przyjemności.

AKADEMIA FILMOWA 50+

25 KWIETNIA: 16:00

MANGLEHORN

reż. David Gordon Green
dramat | USA | 2014 | 97 min
wyst.: Al. Pacino, Chris Messina, Holly Hunter

Zwiastun…

Angelo Manglehorn (Al Pacino) nigdy nie pogodził się z utratą kobiety, która była miłością jego życia. Żyje samotnie, pogrążony we wspomnieniach, większą bliskość czując do swojego kota niż do ludzi, których spotyka na co dzień. Przed laty sprowadził się do małego miasteczka, gdzie niewielu mieszkańców zna tajemnice z jego przeszłości. Jedyne osoby, z którymi utrzymuje sporadyczne kontakty, to zajęty karierą syn (Chris Messina) oraz zamieszany w podejrzane interesy dawny uczeń (twórca „Spring Breakers” Harmony Korine).
Raz w tygodniu Manglehorn celebruje swój mały rytuał: odwiedza lokalny bank, w którym pracuje intrygująca go kobieta (nagrodzona Oscarem za rolę w „Fortepianie” Holly Hunter). Para samotników nawiązuje nić porozumienia, ale gdy dzielący ich dystans zacznie maleć, Manglehorn niespodziewanie znajdzie się na emocjonalnym rozdrożu. Będzie zmuszony dokonać wyboru między bezpiecznym życiem w cieniu przeszłości, a nieznanym, które może przynieść każdy nowy dzień.

HISTORIA W FILMIE

27 KWIETNIA: 18:00

SYBERIADA POLSKA
WSTĘP WOLNY!

reż. Janusz Zaorski
historyczny / dramat / Polska / 2013 / 127 min.

wyst.: Adam Woronowicz, Sonia Bohosiewicz, Urszula Grabowska, Paweł Krucz

Zwiastun…

Epicka opowieść o Polakach, Ukraińcach, Żydach, mieszkańcach polskiej wsi Czerwony Jar. Losy deportowanych obserwujemy z perspektywy młodego Staszka, który trafia na Syberię wraz z ojcem, matką i bratem. Chłopak będzie musiał bardzo szybko nauczyć się bezwzględnie walczyć o przetrwanie i podejmować decyzje, których stawką będzie życie jego bliskich. Stanie on również przed wyborem pomiędzy miłością do Żydówki Cyni a Rosjanki Lubki. Razem ze swoimi towarzyszami niedoli rozpoczyna ciężkie zmagania o przetrwanie, w których najgroźniejszym przeciwnikiem okazuje się nie terroryzujące i knujące NKWD, a straszliwa, bezlitosna natura. Ponad historycznymi podziałami, wbrew narodowym uprzedzeniom Polacy, Żydzi, Ukraińcy, Buriaci, Czeczeni razem muszą stawić czoła swojemu przeznaczeniu.

Program kina Fenomen na kwiecień…