Wypożyczalnia samochodów Kielce
1

Muzeum Historii Kielc

muzeum_historiWYDARZENIA

2 sierpnia, godz. 18 Muzeum Historii Kielc zaprasza do Małej Galerii na otwarcie wystawy w stylu manga Anny Klimczak pt. MANGATHERING.

NOWE WYSTAWY

Od 3 sierpnia w związku z XVI ŚWIATOWYMI LETNIMI IGRZYSKAMI POLONIJNYMI – KIELCE 2013 Muzeum Historii Kielc prezentuje dwie nowe wystawy o tematyce sportowej. Na Rynku udostępniona będzie wystawa plenerowa „Sport w Kielcach do 1990 roku”, natomiast w Hali Legionów wystawa „Historia polonijnego ruchu sportowego.

PRZYPOMINAMY PROGRAM WAKACYJNY NA 30 lipca

PRZYPOMINAMY, ŻE …

1. Tylko do czwartku 1 sierpnia 2013 r. na Rynku udostępniona jest wystawa „100 lat parafii pw. św. Krzyża w Kielcach”. Wystawa powstała we współpracy z Parafią św. Krzyża, prezentuje dzieje kościoła i parafii od początków XX wieku po dzień dzisiejszy. Przedstawioną na planszach historię ilustrują unikatowe zdjęcia ze zbiorów Parafii św. Krzyża, Muzeum Historii Kielc, Archiwum Diecezjalnego i osób prywatnych.

2. Od 17 lipca na placu NMP eksponowana jest ponownie wystawa „Był, Jest, Będzie…Plac Najświętszej Marii Panny”. Na 15 planszach można oglądać stare i nowe wcielenia tego powszechnie znanego miejsca, a przy okazji zapoznać sie z jego historią.

3. Od 17 lipca na Rynku udostępniona jest wystawa „Park miejski w Kielcach” towarzyszącą uprzednio „Wózkowi z historią” pod tym samym tytułem. Na wystawie możemy zapoznać się z okraszoną ciekawymi zdjęciami, historią kieleckiego parku – najstarszego w Kielcach miejsca rekreacji.

4. Od 21 maja w Muzeum Historii Kielc czynna jest wystawa czasowa „140 lat Straży Pożarnej w Kielcach„.

5. Od 10 czerwca w Klubie Studenta w budynku ENERGIS Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach można oglądać wystawę ilustrującą 285-letnie dzieje najstarszej kieleckiej szkoły średniej – I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego przygotowaną w 2010 r. z okazji jubileuszu szkoły i zjazdu Żeromszczaków przez Stowarzyszenie Absolwentów „Żeromszczacy” i Muzeum Historii Kielc.

6. Do końca wakacji w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie można oglądać wystawę czasową „Kielce w PRL-u”.

7. Do końca 2013 r. w Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance eksponowana jest wystawa fotografii Pawła Suchanka pt. „Miedzianka – miejsca i ludzie”.

Komentarze (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Mentos pisze:

    Kielce w PRL-u, to brzmi bardzo ciekawie, wypada się tam zameldować.

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 4