Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Bajanie w magicznych dźwiękach

to propozycja z Muzeum Zabawek i Zabawy na niedzielę 28.08.2022 r. Dźwiękoterapia przy gongu i misach tybetańskich, zajęcia oddechowe.
wstęp wolny
I grupa 14:00 (rodzice i dzieci do lat 10)
II grupa 16:00 (rodzice i dzieci powyżej lat 10)

rezerwacja 690 559 979

Dźwiękowe masaże, ćwiczenia z jogi uśmiechu oraz głęboka relaksacja to kolejna propozycja w ramach projektu Buduj swój emocjonalny dobrostan w Muzeum Zabawek i Zabawy. Działania skierowane są do całych rodzin i będą budowały wspólną płaszczyznę spędzania wolnego czasu, tym razem inspiracją stały się zabawki dźwiękowe. Warsztaty odbędą się w formie zabawy, uczestnicy usłyszą też bajki z afirmacjami, zilustrowane dźwiękami mis tybetańskich. Dzieci będą miały okazję samodzielnie na dużych makietach wykonać obrazy relaksacyjne, wg wzorów opracowanych przez animatorów muzealnych.

Muzeum zachęca do sprawdzenia, komu taka forma relaksu pasuje najbardziej. Rodzinne odkrywanie różnych form świadomego relaksu i dbania o emocjonalny dobrostan. Przestrzenie muzealne nadają się do takich poszukiwań.

Buduj swój emocjonalny dobrostan w Muzeum Zabawek i Zabawy.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt uzyskał także wsparcie Miasta Kielce.

Sesja oddechowa
Jest to dawka zdrowia i dobrej zabawy, która nie tylko poprawia nastrój, ale także oczyszcza organizm, poprawia koncentracje, równoważy emocje. W sesje oddechową są włączone również ćwiczenia z jogi śmiechu – uwielbianej przez dzieciaki w każdym wieku.

Gongi i misy tybetańskie
Zbawienny wpływ mis i gongów jest coraz szerzej znany, a badania nad leczniczym działaniem w/w instrumentów są dla świata nauki nowym, lecz cieszącym się zainteresowaniem.
Stres, który odczuwamy codziennie, to podłoże wielu stanów chorobowych. Jednorazowe sytuacje stresowe nie mają długotrwałych skutków, ale już stres przewlekły, chronicznie pobudzający układ nerwowy, w połączeniu z niezdrową dietą i brakiem aktywności fizycznej, ma poważne oddziaływanie na nasz stan zdrowia.
Masaż dźwiękiem rozluźnia ciało, wzmacnia, dodaje energii. Drgania rozchodzące się w ciele poprawiają krążenie krwi i płynów ustrojowych, ułatwiają usuwanie toksyn z organizmu oraz przyspieszają regenerację tkanek. Wibracje mają także efekt piezoelektryczny zachodzący głównie w tkance kostnej, co wzmacnia kości.
Zakres działania sesji z gongami i misami jest bardzo szeroki, a wrażenia, towarzyszące doświadczaniu fal dźwiękowych w ciele nie da się opisać słowami.

Warsztaty poprowadzi Anna Kulczycka – Wasielewska, licencjonowana naturoterapeutka, w swojej pracy używa takich metod jak dźwięk i oddech. Od 7 lat aktywnie działa zarówno z grupami jak i w trybie indywidualnym pomagając utrzymać zdrowe ciało, równowagę emocjonalną a także skontaktować się ze swoim potencjałem zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 9