Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Pochód z darem na aukcję na rzecz Ukrainy

W najbliższy piątek, tj. 19 sierpnia 2022 roku o godz. 12.00 przedstawiciele Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego, z Dyrektorem na czele, wyruszą spod siedziby „Kubusia” (Duża 9) do Urzędu Miasta (Rynek 1), by przekazać Prezydentowi Kielc dar na aukcję charytatywną na rzecz Ukrainy.

Darem będzie tryptyk wykonany techniką action paiting przez dzieci i dorosłych – uczestników Festynu z okazji Dnia Dziecka, który kielecki teatr lalkowy zorganizował 5 czerwca 2022 roku. Na tym oryginalnym, zbiorowym dziele uczestnicy Festynu zostawili swoje kolorowe „ślady”, a aktorzy i Dyrektor teatru swoje autografy (zdjęcie w załączeniu).

Tryptyk trafi na aukcję, która odbędzie się 24 sierpnia 2022 roku w Domu Środowisk Twórczych, w ramach obchodów Dnia Niepodległości Ukrainy. Wspólne świętowanie, wypełnione licznymi atrakcjami, rozpocznie się o godzinie 16.00.

Podczas aukcji do zlicytowania będą również dary przekazane m.in. od władz Miasta Kielce, samorządu województwa świętokrzyskiego, gości z Winnicy oraz mieszkańców regionu.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód, Miasto Kielce, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Fundacja „Podilska Gromada” z Winnicy, Fundacja „Pasiak Świętokrzyski” oraz Dom Środowisk Twórczych w Kielcach.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 1