Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Czar starych aut

Zapraszamy na wystawę czasową
Czar starych aut
Wernisaż wystawy 24.06.2011 – godz. 18.00 – Orla 3
24 czerwca – 16 października 2011
Sale ekspozycyjne w kamienicy przy ul. Orlej 3

Wystawa Czar starych aut, to wyjątkowa okazja aby zobaczyć w jednym miejscu około 1000 miniatur samochodów z wytwórni modelarskich z całego świata. Pokażemy m.in.:
- pierwszy samochód – Daimler Motorwagen z 1886 r.
- najsłynniejsze auto seryjne w historii – Ford Model T
- luksusowe limuzyny takich marek jak: Rolls-Royce, Mercedes-Benz, Bugatti, Cadillac, Lincoln. Jeździli nimi politycy – Franklin D. Roosevelt, Ignacy Mościcki, Adolf Hitler, gwiazdy filmowe – Clark Gable, Marlena Dietrich, Elvis Presley, czy gangsterzy – Al Capone, Bonie i Clyde.
Cała kolekcja, zgromadzona przez Sławoja Gwiazdowskiego liczy ponad 3,5 tysiąca modeli i jest jedną z największych w Polsce. Na jej podstawie prześledzić można historię motoryzacji i zapoznać się z legendarnymi autami. Zawiera modele w różnej skali, a największe z nich zostały wykonane z ponad tysiąca części. Oglądając kolekcję widzimy, że samochód nie stanowi jedynie osiągnięcia człowieka w dziedzinie rozwoju techniki, a jest także ważnym elementem dziedzictwa materialnego, stając się często przedmiotem uwielbienia swoich właścicieli. Natomiast karoseria, czy elementy wyposażenia przybierają często formę dzieł sztuki i tworzone są przez wybitnych artystów oraz projektantów.
Organizatorem wystawy jest Muzeum Narodowe w Kielcach.
24 czerwca w trakcie Święta Kielc wystawę będzie można zwiedzać do godz. 24. Wstęp wolny. Natomiast 25 czerwca (w sobotę) zapraszamy na piknik Przygoda z drogówką, który Muzeum Narodowe w Kielcach organizuje wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach.
Wystawa wpisana do Krajowego Programu Kulturalnego Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej.

WARSZTATY MODELARSKIE MOJE PIERWSZE AUTO

Tu możesz zbudować swój pierwszy model. To może być początek Twojej wielkiej pasji.
Dział Edukacji zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach modelarskich Moje pierwsze auto. Projekt jest skierowany do taty i syna, dziadka i wnuczka, powstał z myślą o rozwijaniu zainteresowań tematyką modelarstwa.
Warsztaty to zajęcia teoretyczno-praktyczne prowadzone przez instruktora Władysława Herbusia.  Zajęcia modelarskie odbywać się będą raz w tygodniu, w każdą sobotę lipca ( 2, 9, 16, 23) w godzinach od 10 do 13na ul. Orlej 3. Na zajęciach uczestnicy będą mieli okazję rozwinąć wiedzę na temat technik i technologii stosowanych w modelarstwie oraz zapoznać się z warsztatem pracy modelarza od podstaw.
Warsztaty rozpoczną się od historii powstania i rozwoju samochodu, która doprowadziła do powstania zabawek i modeli wzorowanych na oryginalnych samochodach i pojazdach. Instruktor zapozna nas z instrukcją budowy szkieletu modeli wykonanych z drewna, uczestnicy wykonają wstępny projekt malowania modeli. Następny etap pracy to budowanie modeli samochodów, dopasowanie i montaż poszczególnych elementów. Kolejny krok to malowanie modeli samochodów
z częściowym demontażem elementów.

Udział w warsztatach modelarskich jest płatny. Opłata miesięczna wynosi 20, 00 zł od osoby.
Prosimy o zgłoszenieuczestnictwa w zajęciach telefonicznie 41 344 40 14 wew. 239 lub660 957875, bądź e-mailowo edukacja@mnki.pl. Ilość miejsc ograniczona.

PIKNIK EDUKACYJNY
Muzeum Narodowe w Kielcach i Muzeum Zabawek i Zabaw zaprasza9 września od godz. 10 do 18 na Rynek Kielc. Przed Urzędem Miasta rozstawimy tor przeszkód dla modeli samochodów zdalnie sterowanych. Akcja promująca wystawę ma na celu zaproszenie uczniów szkół i mieszkańców na aktywne spędzanie czasu wolnego w Muzeach. Zwiedzający będą mogli sprawdzić swe umiejętności nawigacji na torze, w hangarze pod namiotem w serwisie samochodowym zapoznać się z budową modeli.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE
dla przedszkolaków i szkół podstawowych oferta aktualna od września do listopada 2011. Zeszyty ćwiczeń przeniosą nas na ulice miast gdzie każdy uczestnik zapozna się z przepisami ruchu drogowego. Zdobyte informacje młodzi adepci wykorzystają do zabawy na placu manewrowym. Każdy uczestnik zajęć otrzyma od nas zawieszkę odblaskową bo wasze bezpieczeństwo na drodze jest dla nas najważniejsze

Udział w zajęciach jest płatny 2 zł od uczestnika.

Prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w zajęciach telefonicznie 41 344 40 14 wew. 239 lub660 957 875, bądź e-mailowo edukacja@mnki.pl.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 4