Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Druga kielecka edycja Wakacyjnych Podróży Filmowych

W dn.1-4 lipca zapraszamy na pierwszą filmową podróż - podróż "do wnętrza". Pokażemy cztery filmy psychologiczne: debiut reżyserski kreatora mody Toma Forda ("Samotny mężczyzna"), ostatni film Francisa Forda Coppoli ("Tetro"), hiszpański komediodramat o członkach grupy terapeutycznej ("Grubasy") i brytyjski dramat komediowy Alexisa Dos Santosa ("Niezasłane łóżka").
Zapraszamy!


"Samotny mężczyzna" reż. Tom Ford (dramat, USA, 2009, 99 min)
wyst.: Colin Firth, Julianne Moore, Nicholas Hoult, Matthew Goode
1.07 - 18:00
2.07 - 20:15

"Samotny mężczyzna" to opowieść o przerwanej miłości, o samotności, która jest nieodłącznym elementem ludzkiego życia i wreszcie - o wadze pozornie nieistotnych chwil. Akcja filmu prowadzi widzów przez jeden dzień z życia Georga Falconera, profesora uniwersyteckiego, który nie może pogodzić się z tym, że właśnie stracił swoją wielką miłość. Debiut Toma Forda, słynnego kreatora mody, który pracował m.in. dla firm Gucci i Yves Saint-Laurent, to film o wielkim uczuciu, które zostawia ślad na całe życie. Samotny mężczyzna to uniwersalna opowieść o godzeniu się z samotnością, którą wszyscy odczuwamy i o wielkim znaczeniu życia tu i teraz. O wadze zrozumienia, że małe sprawy są tak naprawdę najistotniejsze. "Samotny mężczyzna", jest adaptacją prozy Christophera Isherwooda, autora m.in. "Pożegnania z Berlinem", na podstawie którego powstał scenariusz słynnego "Kabaretu". Za niezwykłe zdjęcia odpowiada Eduard Grau, a nominowaną do Złotego Globu muzykę napisał polski kompozytor Abel Korzeniowski ("Duże zwierzę"). Centralnym punktem filmu jest kreacja Colina Firtha ("Mamma Mia!", "Dziennik Bridget Jones", "To właśnie miłość", "Dziewczyna z perłą"), uznawana za najlepszą w jego dotychczasowej karierze. Rola Georga Falconera przyniosła mu już m.in. nagrodę na festiwalu w Wenecji, BAFTA dla najlepszego aktora i nominację do Oscara. Partneruje mu, jak zwykle zjawiskowa, Julianne Moore ("Godziny", "Magnolia", "Ludzkie dzieci").

zwiastun filmu:
http://youtu.be/3mctkTAKK0A


"Tetro" - reż. Francis Ford Coppola, (dramat, Hiszpania, Włochy, USA, Argentyna, 2009, 127 min)
wyst.: Vincent Gallo, Maribel Verdu, Alden Ehrenreich
1.07 - 20:00
2.07 - 18:00

"Tetro", pierwszy od ponad 30 lat film Francisa Forda Coppoli według jego oryginalnego scenariusza, to opowieść o rodzinie rozdartej przez burzliwe konflikty, tajemnice i zdrady.
Jego akcja rozgrywa się w La Boca, artystycznej dzielnicy Buenos Aires i jednej z najstarszych części miasta, zamieszkanej głównie przez włoskich imigrantów. To kolebka wielu sławnych śpiewaków, muzyków, poetów i malarzy. Tetro to imię głównego bohatera, a film rozpoczyna się od przyjazdu do Buenos Aires jego młodszego brata, Benniego. Obaj widzieli się ostatnio ponad 10 lat temu. Bennie właśnie dobiega 18-tki i przyjechał by dowiedzieć się dlaczego Tetro odciął się od rodziny i - łamiąc obietnicę - nigdy po niego nie wrócił. Ich spotkanie doprowadzi do ujawnienia głęboko skrywanej tajemnicy...
Krytycy po premierze filmu pisali, że to najlepszy film Coppoli od "Czasu Apokalipsy" i wielki powrót legendarnego reżysera do formy. Podkreślano, że twórca "Ojca chrzestnego" stworzył jedno z najoryginalniejszych i najlepszych dokonań amerykańskiego kina niezależnego ostatnich lat. W rolach głównych wystąpili m.in. ekscentryczny aktor i reżyser Vincent Gallo ("Buffalo 66", "Brown Bunny"), słynny aktor Klaus Maria Brandauer ("Pułkownik Redl", "Mefisto"), czy Carmen Maura, jedna z ulubionych aktorek Pedro Almodóvara.

zwiastun filmu:
http://youtu.be/lsBpZnFjHTI


"Grubasy" - reż. Daniel Sanchez Arevalo (komedia, Hiszpania, 2009, 120 min)
wyst.: Antonio de la Torre, Raul Arevalo, Roberto Alamo
3.07 - 18:00
4.07 - 20:00

"Gordos" to pizza, lody, czekolada, słodycze, kalorie, dużo kalorii. To także poczucie winy, pożądanie, strach, nadzieja, marzenia, seks, rodzina, miłość... Film jest optymistyczny, cudowny, cierpki, czuły, ostry, lekki i głęboki. To komedia. To dramat. To zbiór sprzeczności. To życie!
"Gordos" to komediodramat. Pięć opowiadań o nadwadze członków grupy terapeutycznej. Ludzie nie spodziewają się schudnąć, ale raczej znaleźć przyczynę tycia. Szukają powodów niechęci do własnego ciała. Nie chodzi tu jednak o kilogramy, ani o ciało. Nadwaga jest tylko metaforą rzeczy, które łykamy dzień po dniu i które rozwijają się wewnątrz nas. Rzeczy, które są tak trudne do wyrażenia, do stawienia im czoła, a nawet do zaakceptowania...

zwiastun filmu:
http://youtu.be/BEWR3CDsbuo


"Niezasłane łóżka" - reż. Alexis Dos Santos (dramat/komedia, Wielka Brytania, 2009, 92 min)
wyst.: Fernando Tielve, Deborah Francois, Iddo Goldberg
3.07 - 20:15
4.07 - 18:00

Czy zawsze ścielisz łóżko, wychodząc z domu? Czy zawsze budzisz się na tym samym materacu? Czy zawsze wiesz, dokąd zmierzasz i czego chcesz?
Opowieść o dwóch młodych ludziach, którzy szukają swojego miejsca w świecie. Axl, Hiszpan, przyjeżdża do Londynu z nadzieją na odnalezienie swojego ojca, który zostawił go, gdy chłopak był dzieckiem. Vera, piękna Belgijka, została niedawno porzucona przez chłopaka i teraz próbuje odzyskać swoją wiarę w ludzi. Bohaterowie poznają się przypadkiem w jednym z londyńskich squatów, gdzie rozpoczyna się ich wspólna historia...

zwiastun filmu:
http://youtu.be/EOtoa-UT_Hg


Cennik:
Bilety na Wakacyjne Podróże Filmowe w cenie 5 złotych do nabycia w kasie kina na 30min. przed pierwszym seansem
info: 36 55 148
http://www.wdk-kielce.pl
kino@wdk-kielce.pl
kino WDK na portalu Facebook:
http://www.facebook.com/pages/Kino-WDK/160354483999779?ref=ts


Kino WDK jest kinem wolnym od reklam.
Seanse rozpoczynają się punktualnie o wyznaczonej godzinie.
Kino zastrzega sobie możliwość zmian w repertuarze.
Kino należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.
W kinie WDK jest realizowany ogólnopolski program NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ:
http://www.edukacja.nowehoryzonty.pl/edukacja/index.do

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 2