Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

8. EUROPEJSKI FESTIWAL FILMOWY INTEGRACJA TY I JA W KINACH STUDYJNYCH:

8. EUROPEJSKI FESTIWAL FILMOWY INTEGRACJA TY I JA W KINACH STUDYJNYCH:
Europejski Festiwal Filmowy “Integracja Ty i Ja” odbywający się w Koszalinie, z roku na rok gromadzi coraz więcej widzów i sympatyków. Głównym celem Festiwalu jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób niepełnosprawnych. W latach 2003-2010 zaprezentowano na festiwalu łącznie ponad 250 filmów fabularnych, dokumentalnych i amatorskich z całego świata, których bohaterami są osoby niepełnosprawne.
Uniwersalne przesłanie tych filmów zawiera się w przekonaniu o głębokim sensie zmagania z własnym losem, pokonywania barier i odnajdywaniu drugiego człowieka.
Kino WDK, jako jedno z kulkunastu w kraju zaprasza na specjalne projekcje w dn.7-8 września:

BLOK I (7 WRZEŚNIA, GODZ.17:00)

1. “Mama” (“Mum”), reż. Adelheid Roosen, Holandia 2009, czas ’20
Opowieść reżyserki o swojej mamie, która choruje na Alzheimera. Statyczna kamera pokazuje krótkie, statyczne sceny odzwierciedlające miłość i humor, przybliżające istotę choroby.

2 .”Brzydkie słowa”, reż. Marcin Maziarzewski, Polska 2010, czas’28
Piotr jest realizatorem dźwięku cierpiącym na Zespół Tourette’a objawiającym się wykrzykiwaniem wyzwisk i przekleństw. Przez całe swoje życie zmaga się z własnymi ograniczeniami w poszukiwaniu relacji z drugim człowiekiem.

3. “Decrescendo”, reż. Marta Mironowicz, Polska 2011, czas’27
Tomek jest młodym psychologiem i muzykiem pracującym w domu starców. Doskonale radzi sobie w rozmowach z pensjonariuszami, jest ciekawy ich przeżyć, dla każdego ma czas.
Pytany, co robi w takim miejscu mówi, że piękno rozmowy nie jest zależne od piękna osoby mówiącej.

4. “Uśmiechnij się i w nogi” (“Smile and run”), reż. Ray Jacobs, W. Brytania 2010, czas ’13
Arty Party to grupa 11 pełnosprawnych i niepełnosprawnych performerów . Ich praca na scenie to podróż emocjonalna, odkrywanie ciała i duszy, próba poszukiwań sensu otaczającego świata.

BLOK II (8 WRZEŚNIA, GODZ.17:00)

1. “Nora wciąż żyje” (“Nora is still alive), reż. Martin Jabs, Niemcy 2010, czas ’70
Miała żyć tylko 26 lat, teraz ma lat 30. Opiekunka: ” przebywając z Norą stajesz się bardziej świadomy tego, że twoje dzieci są zdrowe”.

2. “Schowek” (“Storage”), reż. David Lea, W. Brytania 2009, czas ’14
19-letni Jason z powodu autyzmu jest odizolowany od świata i prowadzi obsesyjne zmagania z przedmiotami dnia codziennego. Kiedy nie może czegoś znaleźć w specjalnym pudełku, jego świat zaczyna się ścierać z tym drugim, obcym, naszym.

WSTĘP NA PROJEKCJE BEZPŁATNY!

więcej informacji o Festiwalu:

http://www.integracjatyija.pl/

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 7