Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Filmy animowane za zakończenie wakacji

Filmy animowane za zakończenie wakacji

W nalbliższą sobotę 27 sierpnia o godzinie 17.00 w Sali konferencyjnej Muzeum Zabawek i Zabawy odbędzie się pokaz filmów animowanych.
Główną atrakcją wieczoru będzie premiera filmu „Kilka animowanych historii”, jest to projekt zrealizowany przez dzieci w ramach letnich warsztatów animacji, prowadzonych przez Sylwię Nowak i Magdalenę Bryll.
Film jest oryginalny i nietypowy, gdyż zostały wykorzystane tu zarówno elementy techniki lalkowej jak i elementy techniki pikselacji. Wątki wynikłe w trakcie realizacji z pewnością zaskoczą niejednego widza, bo jak się okazuje wyobraźnia dzieci jest nieograniczona. Treści historyjek są różnorodne, czasem bajkowe a czasem zaczerpnięte z obserwacji otoczenia i jakby trochę znajome. Niewątpliwym walorem filmu jest strona wizualna, a to za sprawą tego, że mali animatorzy sami, z wielka starannością i dbałością o szczegóły wykonali wszystkie dekoracje i lalki, które potem animowali. Przy tworzeniu tego dzieła, choć dziedzina ta jest trudna i czasochłonna, dzieci znakomicie się bawiły, przenosząc całą swoją radość i optymizm na ekran.
Warto się tym razem zatem wybrać do Muzeum Zabawek i Zabawy, żeby zobaczyć coś innego i przekonać się, że mali twórcy na polu animacji poradzili sobie doskonale! – mówi Jacek Gonciarz, pracownik muzeum.
Oprócz premierowego pokazu, zaprezentowane zostaną także dwa inne filmy, które zrealizowane zostały w Muzeum Zabawek i Zabawy. Będą to ,,Świętokrzyska Baba Jaga”, która powstała pod okiem Twórców ze Studia Miniatur Filmowych w Warszawie, a także ,,Powrót do Miasta Zabawek” powstały przy opiece instruktorów Muzeum.
Po pokazach autorzy premierowego filmu otrzymają pamiątkowe płyty.
Wstęp bezpłatny. Zapraszamy.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 6