Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

“Joanna Szalona;Królowa” została wyróżniona na 4. Międzynarodowym Festiwalu Boska Komedia w Krakowie

Wczoraj (czwartek, 15 grudnia) zakończył się 4. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia. Przypominamy, że do udziału w festiwalu zaproszono dwa spektakle zrealizowane na naszej scenie, tj.: „Joanna Szalona; Królowa” Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina oraz „Białe małżeństwo” Tadeusza Różewicza w reżyserii Weroniki Szczawińskiej.
Międzynarodowe jury, obradujące późnym wieczorem, wyróżniło tekst, który w niezwykle zręczny, wnikliwy i nowoczesny sposób zajmuje się bardzo ciekawą historyczną tematyką. Wyróżnienie dla Jolanty Janiczak za dramaturgię do spektaklu Joanna Szalona; Królowa.

Najlepsza rola kobieca
Jury doceniło aktorkę, której udało się zaznaczyć swoją obecność na scenie w sposób śmiały, ale jednocześnie niespotykanie skromny i intuicyjny. Udało się jej odnaleźć  odpowiednio emocjonalny dystans do roli oraz poradzić sobie ze skomplikowaną i ekstremalną postacią teatralną i historyczną poprzez jej oddramatyzowanie i uczłowieczenie. Nagroda dla Agnieszki Kwietniewskiej za rolę tytułową w przedstawieniu Joanna Szalona; Królowa.

(Jury przyznało także inne wyróżnienia, ale nie dotyczą one Teatru im. S. Żeromskiego)

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 7