Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Z Kielc do Nowego Jorku

Z Kielc do Nowego Jorku
Spektakl „Samotność pól bawełnianych” w reżyserii Radosława Rychcika od 3 do 16 stycznia 2012 roku będzie prezentowany na festiwalu Under the Radar w Nowym Jorku.

Ta produkcja Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach, której premiera miała miejsce w październiku 2009 roku, okazała się prawdziwym festiwalowym hitem: tryumfalny pochód rozpoczął się od VII Wałbrzyskich Fanaberii Teatralnych, potem był 2. Międzynarodowy Festiwal BOSKA KOMEDIA w Krakowie, następnie katowickie Interpretacje, szczeciński Kontrapunkt, toruński Kontakt, Koszalińskie Konfrontacje Młodych m-teatr 2010, warszawski Hajdpark, potem Time Based Art. Festival (Portland, USA), występy w Los Angeles, w Seattle na festiwalu On the Boards, w Vancouver (Kanada) na Push Festival, podczas International Theater Festival w Santiago de Chile. Na początku grudnia spektakl mogli obejrzeć mieszkańcy Berlina – tam bowiem, w ramach programu Polska Prezydencja 2001 – Promesa, odbyły się dwie prezentacje Samotnośći… 3 stycznia 2012 r twórcy spektaklu znów udają się za ocean: tym razem do Nowego Jorku na festiwal Under the Radar, podczas którego planowane jest osiem prezentacji. Na pierwszą z nich (która odbędzie się 5 stycznia) bilety są już wykupione.
Dla przypomnienia: tekst „Samotności pól bawełnianych” napisał Bernard M. Koltes, przełożył Marian Mahor, reżyserem jest Radosław Rychcik, oprawę wizualną przygotowała Marta Stones, oprawę muzyczną zespół Natura Born Chillers, występują: Wojciech Niemczyk (DEALER), Tomasz Nosinski (KLIENT) oraz zespół Natura Born Chillers.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 9