Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Ferie 2012 w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Kolczyki, pierścionki i breloki ręcznie wykonywane ze starych lub zdekompletowanych zabawek, listy z pamiątkowym zdjęciem zrobionym aparatem typu Polaroid, własne muzeum w pudełku kartonowym, ludowe kufry, samoloty i wozy bojowe z papieru, gry i zabawy rozwijające kreatywność to tylko niektóre z atrakcji czekających na uczestników tegorocznych warsztatów, które odbędą się w Muzeum Zabawek i Zabawy w dniach 14 – 24 lutego 2012, codziennie od wtorku do piątku w godzinach 10.00 – 13.00.

Ferie zimowe w Muzeum Zabawek i Zabawy zostały podzielone na dwa bloki tematyczne: w pierwszym tygodniu zapraszamy do udziału w zajęciach pt. „Zabawa w muzeum”, w drugim odbędą się pracowite spotkania pt. „Wycinanki i składanki. ABC modelarstwa”. 14 lutego rozpoczniemy trwającą 4 dni „zabawę w muzeum”. Każdego dnia uczestnicy warsztatów będą samodzielnie wykonywać przedmioty i instalacje związane z Muzeum Zabawek i Zabawy, ale też bazujące na ich osobistych doświadczeniach z ulubionymi zabawami i zabawkami. Własnoręcznie wykonane ozdoby z klocków, części od resoraków, popsutych lalek i zdekompletowanych puzzli, ozdobione według własnych upodobań lniane torby muzealne czy zdjęcia robione aparatem typu Polaroid będą niepowtarzalnymi pamiątkami, które dzieci zachowają dla siebie. W czasie warsztatów powstanie również wyjątkowa wystawa zorganizowana przez uczestników „Zabawy w muzeum”, prezentująca ich własne wyobrażenia i emocje związane z ukochanymi zabawkami oraz ulubionymi eksponatami znalezionymi na naszych wystawach.
Drugi tydzień ferii w muzeum to czas na odkrywanie tajemnic modelarstwa. Chcemy pokazać, że nie jest to zajęcie wyłącznie dla chłopców. Wycinanie i składanie modeli to nawiązanie do wystawy modelarskiej, ale i popularnego hobby. Uczestnicy warsztatów nauczą się, jak można wykonywać samodzielnie w sposób precyzyjny: wozy bojowe, ludowe kufry, samoloty, łódki z własnym imieniem. Dodatkową frajdą będzie ich samodzielne ozdabianie. Chcemy także zachęcić do tworzenia własnych projektów. Modelarskie hobby było początkiem kariery wielu współczesnych inżynierów i architektów.
W trakcie zabaw i warsztatów razem z uczestnikami poszukamy też odpowiedzi na pytania, czym bawili się ich przodkowie i co stało się z ich zabawkami, jak się bawić, gdy pod ręką nie ma żadnej zabawki, co mogą zrobić z zabawkami, które im się znudziły oraz czym się różnią ich zabawki od eksponatów muzealnych w Muzeum Zabawek i Zabawy?
Na zakończenie każdego tygodnia warsztatów uczestnicy otrzymają niespodzianki.

Do uczestnictwa w warsztatach zapraszamy dzieci od lat 6.
Koszt udziału podczas jednego dnia to tylko 8,- zł, jeśli ktoś zdecyduje się na uczestnictwo w cyklu 4 spotkań, koszt zmniejsza się do 24,- za całość.
Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja pod numerem tel. 41 34 337 18.

Warsztaty origami w Muzeum

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza w sobotę 4 lutego na kolejne warsztaty origami. Tematem będą zbliżające się dużymi krokami Walentynki. Uczestnicy wykonają z papieru serca i inne związane z tym świętem ozdoby. Wykonany własnoręcznie prezent dla bliskiej osoby jest zawsze wyjątkowy i niepowtarzalny.

Zajęcia odbędą się w sali konferencyjnej w godz. 15-17. Poprowadzą je Renata Toporek i Rafał Sabat, redaktorzy portalu www.origami.art.pl członkowie Polskiego Towarzystwa Origami “Papierowe Fantazje”.
Proponowane wzory origami nie należą do najłatwiejszych: wymagają dużej dokładności i skupienia, dlatego prosimy, aby małe dzieci przychodziły na zajęcia w towarzystwie swoich opiekunów.

Koszt udziału w zajęciach to tylko 8 zł.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 3