Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Tranzyt Wenus

Wszechświat

Słońce – Księżyc, Wenus – Mars. Te ciała niebieskie w kulturach wielu cywilizacji najczęściej symbolizują przeciwieństwa, a wyłaniające się z tych przeciwieństw napięcia są powodem do tworzenia symboliki mistycznej, religijnej, artystycznej. W centrum naszego przedstawienia odnajdujemy Wenus.

Ciągły ruch planet naszego układu słonecznego w powtarzalnym rytmie wchodzi w fazy szczególne, kiedy to możemy być świadkami wyjątkowej ich konfiguracji. Od milionów lat Wenus wędruje po swojej orbicie, by raz na jakiś czas znaleźć się dokładnie pomiędzy Słońcem i Ziemią. Dawniej w wyobrażeniach astrologów, to położenie Wenus rozpoczynało nowy czas, nowy etap, ale również mogło skutkować unicestwieniem tej symbolizującej miłość planety. Dziś wiemy, że nie ma dla wędrującej Wenus takiego zagrożenia. Daty 6 czerwca 2012 roku i 11 grudnia 2117 to dni magicznego momentu przejścia Wenus przez tarczę Słońca. Będziemy świadkami emocjonującego widoku…

Ta wyjątkowa chwila w życiu Wenus stała się dla choreografów inspiracją do stworzenia spektaklu ukazującego zagrożoną utratą miłości harmonię Wszechświata: Wenus nie pozostaje sama w walce o własne istnienie. Jej największy sprzymierzeniec – Słońce, nieustannie walczy o jej przetrwanie z zajadłym przeciwnikiem Marsem – walecznym, niszczycielskim i pełnym zła. Kto wygra? Jak skończy się ten odwiecznie powtarzający się Tranzyt Wenus?

Taneczna forma spektaklu zbudowana jest z połączenia różnych dziedzin tańca scenicznego (balet, taniec jazzowy, taniec współczesny) i nowych styli pop kulturowych (hip hop). Ta różnorodność pozwala zdaniem choreografów uzyskać szersze możliwości wyartykułowania tańcem skrajności uczuć: budującej miłości i niszczycielskiej nienawiści.

choreografia

Stacy Boeddeker i Richard Palomino

scenografia

Grzegorz Pańtak

kostiumy

Stacy Boeddeker

 

wizualizacje

Richard Palomino

 

występuje

Kielecki Teatr Tańca

w składzie /obsada prmierowa/:

 

Wenus – Ewelina Kubot

Słońce – Grzegorz Pańtak

Ziemia – Małgorzata Ziółkowska

Mars – Bartłomiej Łącki

Jowisz – Michał Stoch

Saturn – Barbara Karol

Uran – Alicja Horwath-Maksymow

Neptun – Rafał Zubrzycki

Pluton – Dawid Matlak

Merkury – Bartosz Wójcik

Mgławica – Anna Kmiecik

Księżyce Wenus – Judith Kowalczyk, Katarzyna Skrzyniarz

Gwiazdy – Anna Podolska, Aleksandra Zatorska, Nina Lach, Ewelina Barwicz,

Dawid Kwarciany

Miłość Merkurego – Monika Kuc

16 marca 2012r, godz. 19.00

Bilety w cenie 25, 35, 45 można rezerwować pod numerem telefonu 41 343 81 42.

czas trwania 60 min

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 9