Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Bezrobocie w górę, czekamy na sezon

Od ubiegłego miesiąca w Kielcach wzrosło bezrobocie. Ale w maju ze względu na wzrost ofert prac sezonowych ilość osób poszukujących pracy powinna spaść, albo przynajmniej się zatrzymać. Na chwilę obecną w Miejskim Urzędzie Pracy w Kielcach zarejestrowanych jako bezrobotni jest 11 898 osób, w tym 5 462 kobiet. W porównaniu do analogicznego okresu 2011 r. liczba ta spadła o 408 osób.

– Sytuacja może ulec zmianie, ponieważ powoli ruszają prace sezonowe – mówi Rafał Szwed rzecznik Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach. – Stopa wzrosła o 0,7%, może jeszcze urosnąć do 0,9% i powinna się zatrzymać ze względu na prace sezonowe.

Ciągle martwi wysoka ilość osób bezrobotnych do 27 roku życia, które ukończyły szkołę wyższą, ta liczba to 251 osób. – Cały czas wszystkie osoby bezrobotne zapraszamy do rejestracji i odwiedzin naszej placówki – mówi Rafał Szwed rzecznik Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach. – Oprócz ofert pracy wywieszonych na tablicy, warto przejść do pośrednika pracy, żeby poznać pełny zakres ofert, ponieważ nie wszyscy pracodawcy chcą ujawniać dane.

Na jakie oferty mogą liczyć obecnie bezrobotni? – Branża usługowa, budownictwo, administracja, prace biurowe, gastronomia i handel w naszym regionie dominują – mówi Rafał Szwed.

Stopa bezrobocia w lutym 2012 r. w Polsce wyniosła – 13,5 %
w Województwie Świętokrzyskim – 16,3 % w Mieście Kielce – 10,8 %i w Powiecie kieleckim – 19,9 %

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 5