Wypożyczalnia samochodów Kielce
1

Chcą zlikwidować Straż Miejską

11 tysięcy podpisów złożyli dziś w Urzędzie Miasta przedstawiciele Stowarzyszenia Kielce Nasz Dom, którzy domagają się likwidacji Straży Miejskiej. Przekonują oni, że istnienie tego organu jest całkowicie niepotrzebne, a wszystkie zadania mogą wykonywać służby policyjne. O dalszej przyszłości Strazy Miejskiej zadecyduje teraz podczas jednego z głosowań Rada Miasta. – Rozmawiamy z radnymi i przedstawiamy im swoje argumenty. Ufamy, że postąpią oni zgodnie z wolą znacznej liczby mieszkańców Kielc – mówi Jacek Lewinowski ze Stowarzyszenia Kielce Nasz Dom. – Złożyliśmy obywatelski projekt uchwały Rady Miasta pierwszy, dotyczący rozwiązania Straży Miejskiej wraz z załączonymi listami i podpisami w wymagającej liczbie pozwalającej na przedstawienie projektu pod głosowanie Rady. Będziemy czekać, Rada Miasta zgodnie ze statutem ma cztery miesiące na przedstawienie i przegłosowanie bądź odrzucenie tego projektu.

Przedstawiciele Stowarzyszenia chcą, żeby środki finansowe ze Straży Miejskiej zostały przekazane na ręce służb prewencyjnych policji, które mają znacznie szersze możliwości działania względem bezpieczeństwa mieszkańców.

Komentarze (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. roman pisze:

    Straż Miejska rozwiązac , środki przeznaczyc na wzmocnienie Policji . W Białymstoku przydało by się to samo zrobić .To będzie raczej trudne , musi się najpierw zmienić układ sił politycznych . Myślą że są panami świata . Do robót drogowych gonić ich . Na Podlasiu jest praca na drogach . Niech macha łopatą taki jeden z drugim za 9,50zł brutto ( to jest około 1450zł wypłata netto ) Co oni wiedzą o życiu i problemach zwykłych ludzi . O sytuacji na rynku pracy pod ( Wyzysk roman mirosławski )

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 0