Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Eliminacje do Międzynarodowego Pucharu Piłkarskiego Dzieci DANONE NATIONS CUP POLSKA 2012 w Jędrzejowie


Wystartowała kolejna edycja jednego z najstarszych turniejów piłkarskich dla dzieci w Polsce Danone Nations Cup Polska 2012 – Międzynarodowy Puchar Dzieci. Eliminacje do tego turnieju odbędą się 26 kwietnia w Jędrzejowie.

Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie wspólnie z Danone z siedzibą w Warszawie   jest organizatorem Międzynarodowego Pucharu Piłkarskiego Dzieci DANONE NATIONS CUP POLSKA 2012,  który odbędzie się w obiekcie sportowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 im. ks. S. Konarskiego  w Jędrzejowie.
W piłkarskiej rywalizacji w cyklu zawodów sportowych Międzynarodowego Pucharu Piłkarskiego Dzieci DANONE NATIONS CUP POLSKA 2012 w Jędrzejowie koordynowanych przez  Dariusza Lisowskiego pełnomocnika Starosty jędrzejowskiego ds. sportu udział weźmie 84 młodych zawodników ze szkól podstawowych z województwa świętokrzyskiego.
Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie będzie gościć następujące drużyny:

  1. 
Granat – Skarżysko-Kamienna
  2. Koronka Kielce
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 – Jędrzejów
  4. Integro Staszów
  5. UKS “AS”- Małogoszcz
  6. Dąb Nagłowice

- Będzie nam niezmiernie miło gościć na gościnnej ziemi jędrzejowskiej przyszłe wschodzące gwiazdy polskiego piłkarstwa z naszego województwa. Tego typu zawody  uczą jak od najmłodszych lat odnosić zwycięstwa, ale również jak godnie ponosić porażki – powiedział starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek.

Mający już trzynastoletnią tradycję turniej jest częścią międzynarodowych rozgrywek organizowanych przez Danone w 40 państwach.
Każdego roku w rozgrywkach startuje ponad dwa miliony zawodników i zawodniczek. W tym roku turniej będzie wyjątkowy, ponieważ gospodarzem światowego finału Danone Nations Cup 2012 (tym razem w Polsce) jest zawsze firma Danone, a drużyna, która zwycięży polską edycję, będzie gospodarzem wielkiego finału.

- Cieszę się, że udało się zorganizować turniej o tak wysokiej randze dla dzieci i młodzieży w Jędrzejowie. To bardzo duże wyróżnienie dla powiatu jędrzejowskiego, że zostaliśmy zaproszeni jako współorganizator jednego z najstarszych turniejów piłkarskich dla dzieci w Polsce Danone Nations Cup Polska 2012. Jak wiemy piłka nożna to dyscyplina, która cieszy się dużą popularnością i przyciąga coraz więcej dzieci i młodzieży. Dzięki takim turniejom ujawniają się młode talenty, przyszli mistrzowie. Dlatego też Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie poprzez tego typu turnieje chce zachęcić naszych milusińskich do sportowego a tym samym zdrowego stylu życia – powiedział Dariusz Lisowski, pełnomocnik starosty jędrzejowskiego ds. sportu.

W rywalizacji mogą wziąć udział dziewczęta i chłopcy w wieku od 11 do 12 lat, urodzeni pomiędzy 1 stycznia 2000 roku a 31 grudnia 2001. Rozgrywki będą odbywać się zgodnie z regulaminem światowej federacji FIFA, a ambasadorem i przyjacielem turnieju po raz kolejny został jeden z najlepszych zawodników w historii futbolu Zinedine Zidane.
Drużyna która wygra w Jędrzejowie będzie reprezentować województwo świętokrzyskie w Krajowym finale w Warszawie.

Krajowy finał odbędzie się w sobotę 2 czerwca 2012 w Warszawie. Będzie to jednocześnie walka o prawo występu w światowym finale Danone Nations Cup 2012, który również będzie odbywał się w stolicy Polski.

Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich fanów futbolu do udziału w rozgrywkach oraz do sportowego dopingu naszych najmłodszych zawodników 26 kwietnia w Jędrzejowie.

Przeżyj z nami wielkie piłkarskie emocje!

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 1