Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Korona zrealizowała założenia

Korona Kielce w 27. kolejce T-Mobile Ekstraklasy pewnie pokonała na wyjeździe ŁKS Łódź 2:0. Drużyna kierowana przez trenera Leszka Ojrzyńskiego rozpoczęła ten mecz znakomicie, bo pierwszy gol wpadł już w siódmej minucie. Na drugą bramkę trzeba było czekać jedynie dziewięć minut. „Złocisto-krwiści” do samego końca kontrolowali przebieg spotkania i nie pozwolili sobie na stratę choćby jednego gola. Natomiast ŁKS za sprawą tej porażki mocno zbliżył się do spadku do pierwszej ligi.

– Zrealizowaliśmy nasze przedmeczowe założenia taktyczne – mówi trener Leszek Ojrzyński. – Szybko zdobyliśmy pierwszą bramkę w drugiej połowie zdecydowanie słabiej to wyglądało, ale wystarczyło, żeby wygrać.

Tym samym „żółto-czerwoni” zachowali szansę na grę w europejskich pucharach, a nawet na zdobycie mistrzostwa Polski. Trzeba będzie jednak liczyć na potknięcia innych zespołów oraz dobrą formę kielczan w ostatnich trzech meczach.

Korona kolejny mecz rozegra w najbliższą sobotę. Kielczanie po raz kolejny na wyjeździe zmierzą się z GKS-em Bełchatów. Początek starcia o godzinie 15:45. Piętnaście minut wcześniej transmisję z tego starcia rozpocznie Radio Plus Kielce na 107,9 FM.