Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

‘Męka Pańska na gitarę, perkusję i piasek…’

Dziś na kieleckiej Karczówce multimedialny obraz Drogi Krzyżowej. „Męka Pańska na gitarę, perkusję i piasek…” – taki tytuł nosi spektakl, na który w Wielki Czwartek zapraszają Księża Pallotyni.
Obrazy z piasku powstają na specjalnie podświetlonym stole i są przekazywane za pomocą kamery i rzutnika na duży ekran. Muzyka jest wykonywana na gitarach oraz nietypowych instrumentach perkusyjnych.

- To niepowtarzalne podejście do tematyki Pasji i wyjątkowa propozycja przeżywania Męki Pańskiej w inny sposób. W nierozświetlonych wnętrzach kościoła całość przedstawienia wytworzy wyjątkową atmosferę i niezapomniane, głębokie przeżycia – mówi ks. Jan Oleszko, rektor kościoła i klasztoru Pallotynów na Karczówce.
– Spektakl w tej multimedialnej formie ma niezaprzeczalną wartość ewangelizacyjną, po to zresztą został stworzony. To niejako rozszerzenie tradycyjnych form przeżywania Wielkiego Postu, rekolekcji, czy też drogi krzyżowej – dodaje ks. Oleszko.

Początek spektaklu o godzinie 19.30, po Mszy Świętej w kościele rektoralnym pod wezwaniem św. Karola Boromeusza.

Wykonawcy, to grupa artystów tworząca swoje multimedialne przedstwienia w składzie Piotr Kurstak (gitary), Witold Wilk (perkusja) i Katarzyna Rogowska (piasek). Patronem honorowym cyklu spektakli realizowanych w różnych miastach w Polsce jest Metropolita Białostocki, J.E. Ks. Arcybiskup Edward Ozorowski.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 1