Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Profilaktyka przed karaniem

W Wojewódzkim Domu Kultury odbył się panel dyskusyjny z udziałem ekspertów Krajowego Biura do spraw Przeciwdziałania Narkomanii. Spotkanie poświęcone było zmianom w ustawie z 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii oraz możliwościom wykorzystania elementów profilaktyki selektywnej przed zastosowaniem środków karnych.
-Celem spotkania jest upowszechnienie praktyk i odpowiedzi na pytania środowisk zaangażowanych w stosowanie prawa, orzekanie w związku z nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która weszła w życie w grudniu – mówi Barbara Wilamowska, Koordynator Ministra Sprawiedliwości ds. Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

– Nowelizacja mówi nam, że powinniśmy zastanowić się, jak prawo jest stosowane wobec osób używających środków odurzających oraz, że posiadanie ich każdej ilości jest przestępstwem. Jednak powinniśmy się zastanowić, czy cześć osób, których problem jest natury medycznej, powinny odbywać karę pozbawienia wolności – podkreśla Barbara Wilamowska.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 4