Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Teolog do ‘drzemiącego ateisty’

Nakładem kieleckiego Wydawnictwa Jedność ukazała się książka „Większy, niż myślisz. Teolog odpowiada na pytania ateistów” Thomasa Williamsa. To wyjątkowa pozycja, która zdaniem innych teologów powinna się znaleźć w bibliotece każdej osoby nie tylko poszukującej czy doznającej wątpliwości w wierze – publikacja stawia też ważne pytanie o to, czy chrześcijanie swoim brakiem świadectwa mogą wzmacniać wątpliwości niewierzących.

Zdaniem teologa, dr-a Michała Szczepaniaka, ta publikacja jest teraz wielu osobom poszukującym wiary niezwykle potrzebna. Na rynku jest już kilka głośnych książek mitologizujących Boga, a to odpowiedź, która wytrąca popularnym ateistom argumenty z ręki.
- Autor książki „Większy, niż myślisz” polemizuje z wizjami ateistycznymi popularnych pisarzy – podkreśla dr Szczepaniak.

Książka składa się z pięciu części, w których autor poświęca uwagę fenomenowi religii, religii społeczeństwa, pyta o wiarę, naukę i rozum, o chrześcijaństwo, a w końcu skupia uwagę na zjawisku ateizmu.
Dr Michał Szczepaniak podkreśla, że autor powołuje się w swojej książce na ateistów, którzy swoimi rozważaniami sami przeciwstawiają się argumentom innych niewierzących.

– Drzemiący w nas ateista nieustannie stawia pytania, więc dla wzmocnienia wiary każdy powinien sięgnąć po tę książkę – poleca dr Szczepaniak.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 5