Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Infolinia na EURO

Drogowcy ułatwiają kierowcom dojazd na EURO. Specjalna ogólnopolska Infolinia drogowa 19111 została uruchomiona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przed mistrzostwami w piłce nożnej. Dzięki niej będzie można uzyskać informacje o sytuacji na drogach krajowych.


Zamiast dotychczasowych 16 regionalnych numerów do poszczególnych Punktów Informacji Drogowej, od teraz kierowcy mają do dyspozycji jeden, prosty numer 19 111.
Infolinia będzie funkcjonować także po mistrzostwach. Na czas EURO 2012 obsada infolinii będzie wzmocniona dodatkową kadrą, która udzieli informacji również w językach: rosyjskim, niemieckim, angielskim.


Numer Infolinii jest osiągalny z całego kraju ze wszystkich sieci zarówno stacjonarnych jak i komórkowych, bez wybierania prefiksu strefowego. Koszt połączenia jest identyczny jak dla dotychczasowych połączeń lokalnych.


Kierowcy będą się musieli liczyć z koniecznością poczekania na wyczerpującą informację, ale docelowo rozmowy mają być kierowane automatycznie do punktów informacji w oddziałach właściwych dla lokalizacji kierowcy. Takie rozwiązanie jest już testowane.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 3