Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Zagrożenia szarej strefy

Na temat zagrożeń dla legalnego handlu będą dziś w Kielcach rozmawiać uczestnicy konferencji przygotowanej przez Polską i Staropolską Izbę Handlu oraz spółkę Kolporter. Uczestnikami dyskusji będą posłowie, euro deputowani i przedstawiciele lokalnego biznesu. Wspólnie zastanowią się jak przeciwdziałać rozwojowi szarej strefy na gruncie lokalnym, krajowym i europejskim. Eksperci powiedzą o planowanych regulacjach dotyczących nielegalnego obrotu artykułami akcyzowymi na terenie Unii.

- Sektor handlu ma szczególne znaczenie dla gospodarki kielecczyzny. W 2011 r. w handlu detalicznym na terenie woj. świętokrzyskiego zatrudnionych było ponad 20 tysięcy osób. Dalszy rozwój tej gałęzi gospodarki jest jednak zagrożony przez intensywny rozwój szarej strefy w handlu, która uderza w przedsiębiorców, dochody samorządów, a w konsekwencji budżet państwa – komentuje Waldemar Nowakowski, Prezes Zarządu Polskiej Izby Handlu, przewodniczący Komitetu Handlu przy KIG, współorganizator konferencji.


Konferencja pt. „W obronie miejsc pracy w legalnym handlu: lokalny biznes – regulacje – szara strefa” zacznie się o 11-tej w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 4