Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Bezpiecznie w czasie upałów

Upały dają się we znaki mieszkańcom świętokrzyskiego. W takich warunkach szczególnie uważajmy na dzieci, osoby starsze i chore – apelują lekarze, a Główny Inspektor Sanitarny podpowiada, jak uniknąć przykrych konsekwencji.
Również wojewoda świętokrzyski na stronie internetowej urzędu publikuje poradnik, w którym znajdziemy zasady bezpieczeństwa podczas upałów i metody przystosowania mieszkania.


Jeśli to możliwe, unikajmy przebywania na wolnym powietrzu między godziną 10-tą a 15-tą, a w domu przebywajmy w najchłodniejszych pomieszczeniach – radzą specjaliści. Co może umykać uwadze, temperaturę podniesie nam sztuczne oświetlenie i działające urządzenia elektryczne.


Podczas upałów warto unikać forsownego wysiłku fizycznego, pomogą prysznice i picie dużych ilości wody, za to na pewno zaszkodzi alkohol.
Dietetycy polecają spożywanie chłodnych, lekko solonych potraw oraz owoców i warzyw o wysokiej zawartości potasu (pomidory, pomarańcze, sałaty, ogórki, marchew).


Kiedy termometr pokazuje 30 stopni Celsjusza, tragedią może się zakończyć pozostawienie choćby na chwilę dziecka czy zwierzęcia w samochodzie.


W poradniku znajdziemy też zasady udzielania pomocy osobom najbardziej narażonym na skutki upałów. Pamiętajmy, że osoby z objawami przegrzania lub udaru słonecznego należy chłodzić i oddać pod opiekę pogotowia.


Szczegółowy poradnik znajdziemy na stronie internetowej www.kielce.uw.gov.pl

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 1