Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Komunia w III klasie

Dzieci, które w tym roku pójdą do pierwszej klasy przystąpią do pierwszej komunii świętej pod koniec trzeciej klasy. Taką decyzję podjął ks. biskup Kazimierz Ryczan po konsultacji z katechetami. – Jest to spowodowane wprowadzeniem nowej podstawy programowej w nauczaniu katechezy. Wynika z niej, że przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcie pierwszej komunii świętej związane jest z końcem III klasy – wyjaśnia ks. dr Karol Zegan, dyrektor Wydziału Katechetycznego kieleckiej Kurii.


Dekret księdza biskupa dotyczy dzieci, które idą do pierwszej klasy od września tego roku. Dzieci, które w tym roku pójdą do II klasy przystąpią do komunii w II klasie, czyli w maju 2013 roku. – Natomiast w 2014 roku na terenie diecezji kieleckiej nie będzie pierwszej komunii, ponieważ dzieci przystąpią do niej w 2015 roku – dodaje ks. Zegan i podkreśla, że: – Jeśli do pierwszej klasy pójdą sześciolatki, to również wiek komunijny się wyrówna, bo w III klasie dzieci będą miały tyle samo lat, co teraz w drugiej. Katecheci podkreślają również, że trzyletni pobyt w szkole także może korzystnie wpłynąć na przygotowanie do pierwszej komunii świętej.


Jednocześnie będzie się dokonywała wymiana podręczników do nauki religii. – W tym roku nowe podręczniki będą obowiązywały w klasie I i IV, w przyszłym roku w II i V, a za dwa lata w III i VI klasie – mówi ks. Karol Zegan.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 3