Wypożyczalnia samochodów Kielce
1

Rusza budowa kolejnych bus-pasów

Kieleccy drogowcy ostrzegają kierowców przed kolejnymi utrudnieniami i zaczynają budowę bus-pasów w ciągu ulicy Grunwaldzkiej.
Zmiany w organizacji ruchu na odcinku Grunwaldzkiej od Jagiellońskiej do Mielczarskiego nastąpią 21 czerwca

- Po porannym szczycie komunikacyjnym (około godz. 9) dla ruchu kołowego zostanie zamknięta południowa jezdnia ulicy Grunwaldzkiej. Ruch w obu kierunkach odbywał się będzie jezdnią północną (ta bliżej „Społem”). Wjazd na jezdnię północną z jezdni południowej odbywał się będzie poprzez przelotkę w pasie rozdziału, która zostanie zlokalizowana w sąsiedztwie skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Jagiellońską – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Prasowy Miejskiego Zarządu Dróg.
Powyższe zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą około półtora miesiąca.


Budowę bus-pasów w ciągu ulicy Grunwaldzkiej realizuje ŚPRD „Trakt”. Wartość inwestycji wynosi ponad 1.8 mln. zł. Termin wykonania wynosi 3 miesiące.

Komentarze (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Bus-pasy mają swoje zalety i wady. Autokary, autobusy i busy nie jeżdżą zbyt często więc będą one przeważnie puste. Ludzie się będą denerwować, że muszą stać w korku a jeden pas jest pusty. Z drugiej strony być może komunikacja miejska będzie funkcjonować punktualnie.

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 2