Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Sześciu chętnych do budowy starostwa

Sześć firm zgłosiło gotowość dokończenia budowy Starostwa Powiatowego w Kielcach. W nieograniczonym przetargu wpłynęły oferty od inwestorów z regionu świętokrzyskiego i spoza kraju: najniższą kwotę zaproponowały firmy: Dorbud SA z Kielc oraz Anna Bud z Morawicy, które gotowe są dokończyć inwestycję za niespełna 33mln zł i mają na to największe szanse, bo na realizację zadania powiat przeznaczył 33,5mln zł. Za niepsełna 35mln zł gotowa jest kontynuować inwestycję firma Aldesa SA z Madrytu, ok. 40mln zł żądają pozostali chętni, czyli firma Kartel z Jędrzejowa, Murdza z Węgrzca i Unimax z Kielc.


Obecnie trwa ocena złożonych ofert. Inwestycja zostanie zakończona 15 miesięcy od daty podpisania umowy – informuje Agata Niebudek- Śmiech, Rzecznik prasowy Starosty kieleckiego.


Nowa siedziba Starostwa Powiatowego w Kielcach powstaje u zbiegu ulic ks. Jerzego Popiełuszki i Wrzosowej, będzie to budynek 5-kondygnacyjny, przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Tymczasem budowa została wstrzymana z powodu zerwania umowy z poprzednim, rażąco niedotrzymującym terminów wykonawcą.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 3