Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

w Pińczowie teletransmisje z kardiologiem

Szpital w Pińczowie włączony do ogólnopolskiego systemu telemedycyny ratunkowej LIFENET. Rozwiązanie to pozwala na bezpośredni transport pacjenta do ośrodka specjalistycznego, bez konieczności wykonywania dodatkowych badań w szpitalu rejonowym.
W systemie LIFENET Zespół pogotowia ratunkowego może rozpoznać zawał serca już w domu pacjenta, wykonując EKG chorej osoby, a następnie za pomocą modemu przesyłając jego zapis do szpitala. Dyżurujący kardiolog ocenia kondycję pacjenta i podejmuje decyzję o tym, gdzie powinien trafić. Chorzy, których stan jest poważny, kierowani są bezpośrednio na ratujący życie zabieg poszerzenia zwężonych lub zatkanych naczyń krwionośnych serca (tzw. angioplastykę).


Poza oszczędnością czasu, kluczowego dla zdrowia pacjenta, coraz częściej się zdarza, że w zespole karetki nie ma lekarza, a dzięki teletransmisji możliwa jest konsultacja ze specjalistą na odległość – podkreślają walory systemu lekarze i ratownicy. Z kolei szpital, otrzymując z wyprzedzeniem szczegółowe informacje o stanie zdrowia pacjenta, może lepiej się przygotować na jego przyjęcie.


System teletransmisji ratunkowej LIFENET działa już w prawie we wszystkich województwach w Polsce.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 3