Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Dobrowolski liczy na medal

Rafał Dobrowolski, łucznik klubu Stella Kielce będzie jedynym przedstawicielem województwa świętokrzyskiego na olimpiadzie w Londynie.
- Jadę po jak najlepszy wynik, nie chcę zawieść swoich kibiców z regionu świętokrzyskiego – mówił zawodnik podczas spotkania z przedstawicielami świętokrzyskiego samorządu, którzy oficjalnie życzyli mu udanego występu na Igrzyskach. Jak podkreśla Dobrowolski, do zmagań z najlepszymi zawodnikami świata już czuje się dobrze przygotowany.


Nominację olimpijską wywalczył podczas udanego startu w amerykańskim Ogden, gdzie ze stawki 80 zawodników do turnieju w Londynie zakwalifikowało się tylko siedmiu. teraz łucznik kieleckiej Stelli trenuje w Spale. – W tym tygodniu będziemy skupiać się na celności i skuteczności strzelania. Za tydzień odbieram strój reprezentacji, potem ślubowanie i wyjazd do Londynu – mówi Rafał Dobrowolski.


Dla zawodnika kieleckiej Stelli będzie to już drugi start na Igrzyskach Olimpijskich. Cztery lata temu w Pekinie Dobrowolski dotarł do 1/8 finału, ulegając Koreańczykowi, który został potem wicemistrzem olimpijskim.
Tym razem liczy na znacznie lepszy wynik. – Ze wszystkich sił walczyć będę o wymarzony medal – podkreśla Dobrowolski.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 2