Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Mistrzostwa Karate wsparte przez miasto

Mistrzostwa Europy Open Karate Kyokushin, które odbędą się 24 listopada 2012 roku w Kielcach, otrzymały z budżetu miasta 150tys. zł. – Bez należytego wsparcia finansowego te mistrzostwa po prostu mogłyby się nie odbyć. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy w naszym mieście – mówi Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

– To byłby żart, jeżeli miasto nie wsparłoby tej imprezy – komentuje całą sprawę Dariusz Kozak, radny PiS. – Gdyby te zawody nie odbyłyby się tylko przez brak pieniędzy, mówilibyśmy o prawdziwej kompromitacji – dodaje Alicja Obara z SLD.


W dzień rozgrywek do Kielc przyjadą najlepsi karatecy z całego świata. Turniej prawdopodobnie rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do 18. Rozgrywki będą toczyć się w systemie pucharowym. Nie będzie podziału na kategorie wagowe. Organizatorzy zapowiadają, że imprezę uświetnią występy grup muzycznych, akrobatycznych, tanecznych oraz sztuk walki. Planowane jest także zrealizowanie szeregu imprez kulturalnych, jak na przykład Dni Kultury Japońskiej.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 3