Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Imieninowy Rajd śladami Żeromskiego

Zapraszamy na wycieczkę!

Już 2 września można będzie składać życzenia wszystkim Stefanom. Z tej okazji Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, oddział Muzeum Narodowego w Kielcach zaprasza na wycieczkę autokarową śladami Stefana po Górach Świętokrzyskich.

W niedzielę 2 września o godz. 11 przed siedzibą Muzeum przy ul. Jana Pawła II nr 5 będzie czekał autokar, który zabierze chętnych na wycieczkę do Świętej Katarzyny. W programie zwiedzanie kościoła oraz spotkanie z siostrą z zakonu bernardynek, która opowie o codziennym życiu i regułach zakonnych. Następnie przejście do kapliczki, którą pisarz odwiedził w 1882 roku, krótki odpoczynek przy źródełku Św. Franciszka, a potem marsz czerwonym szlakiem na Łysicę. W trakcie wspinaczki będzie okazja, by usłyszeć wiele ciekawostek na temat przyrody, geologii gór oraz związków Żeromskiego z tą okolicą. Jeśli czas pozwoli, to po powrocie do Świętej Katarzyny odwiedzimy Muzeum Minerałów i Skamieniałości. Na wszystkich uczestników w trakcie rajdu czekają konkursy z nagrodami.

Koszt udziału w wycieczce to 10 zł od osoby. W cenie zapewniamy przewodnika świętokrzyskiego, przejazd autokarem oraz dużo dobrej zabawy. Wstęp na teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego każdy z uczestników pokrywa indywidualnie (bilety wstępu 6 zł – normalny i 3 zł – ulgowy).
Aby wziąć udział w rajdzie należy do 30 sierpnia zgłosić swoje uczestnictwo pod nr tel. 41- 344-57-92. (liczba miejsc ograniczona).

Powrót do Kielc przewidujemy między godz. 17 a 18.

Anna Latos, http://mnki.pl

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 6