Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Mniej 6-latków w szkołach

1903 6-latki rozpoczną we wrześniu naukę w pierwszych klasach świętokrzyskich szkół podstawowych. Na dwa lata przed wprowadzeniem obowiązku szkolnego dla 6-latków, ich liczba w podstawówkach zmalała w porównaniu do poprzedniego roku o 200 osób.
- To nie jest znaczący spadek, ale będziemy mu przeciwdziałać w nowym roku – uspokaja Świętokrzyski Kurator Oświaty, Małgorzata Muzoł. – To prawne zawirowanie wokół 6-latków, kiedy zmieniona została decyzja o terminie pójścia do szkół ,spowodowało, że wielu rodziców skorzystało z możliwości sprawdzenia, czy szkoly rzeczywiście sa przygotowane na przyjęcie dzieci.
Zdaniem pani Kurator, problem może wystąpić za dwa lata, kiedy posłanie 6-latków do szkół będzie już obowiązkowe i klasy mogą być przeludnione.


Pani kurator podkreśla, że rozumie obawy rodziców, ale zapewnia, że świętokrzyskie szkoły są bezpieczne i przygotowane do przyjęcia 6-letnich uczniów. – Bardzo dużo samorządów skorzystało z rządowego programu Radosna Szkoła, korzystają ze środków unijnych na doposażenie, szkoły są kolorowe, bezpieczne; podstawa programowa jest dostosowana do wieku uczniów i znakomicie przygotowana jest kadra pedagogiczna.


Liczba 6-latków w szkołach może się jeszcze zmienić, rodzice do końca wakacji mogą jeszcze zapisywać dzieci do podstawówek, a nie przedszkoli.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 7