Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Nie wpuszczaj obcego do domu

Wczoraj rano w powiecie sandomierskim do 76-letniego gospodarza będącego w tzw. letniej kuchni, podeszła nieznana mu kobieta. Zaoferowała mężczyźnie kupno dywanu. W tym samym czasie prawdopodobnie wspólnicy kobiety, wykorzystując nieuwagę nestora i jego podeszły wiek, przez otwarte drzwi wejściowe, dostali się do wnętrza domu. Po splądrowaniu pomieszczeń ukradli pieniądze w kwocie 5 100 złotych. Następnie sprawcy odjechali z łupem w nieznanym kierunku.
Niestety nie jest to odosobniony przypadek, kiedy przestępcy wykorzystują łatwowierność osób starszych. Policja świętokrzyska zwraca się, więc z apelem do wszystkich osób samotnych, starszych o zachowanie szczególnej ostrożności przy wpuszczaniu do mieszkania ludzi nieznanych, którzy podają się za przedstawicieli różnego rodzaju instytucji bądź proponują zawarcie korzystnych umów. Pamiętajmy, że oszuści są gotowi wykorzystać różne sposoby, aby wkupić się w łaski domownika.

Często pod pretekstem wykonania usługi czy sprzedaży na zamówienie, oszuści żądają zaliczki. Pamiętajmy, że w każdym wypadku, wszelkie zaliczki można wpłacać firmom na konto przelewem.
O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast należy informować Policję korzystając z numeru alarmowego 997.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 6