Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Przełom w leczeniu żylaków


Dwaj chirurdzy naczyniowi: Roman Gołąbek i Paweł Bodzenta propagują nową na terenie województwa świętokrzyskiego metodę wewnątrznaczyniowego laserowego leczenia żylaków kończyn dolnych. Zabiegi te wykonują w Kielcach.

Na czym polega metoda laserowego leczenia żylaków kończyn dolnych?

dr R.Gołąbek Zabieg trwa 30-40 minut i wykonuje się go pod kontrolą ultrasonograficzną. Zwykle wystarczy zamknięcie żyły odpiszczelowej w odcinku między kolanem a pachwiną. Po nakłuciu tego naczynia igłą, do jego wnętrza wprowadza się światłowód i wykorzystując zamianę energii lasera w ciepło zamyka się światło zmienionego chorobowo pnia żylnego. Znajdujące się poniżej żylaki zwykle giną same, a zmiany skórne stopniowo ustępują. Zabieg wykonywany jest w bezpiecznym dla chorego znieczuleniu miejscowym.

Czy metoda laserowego leczenia żylaków jest skuteczna i bezpieczna?

dr P.Bodzenta Skuteczność proponowanego przez nas sposobu leczenia wynosi według piśmiennictwa naukowego ok.98% i jest wyższa niż w przypadku klasycznego leczenia chirurgicznego.


Kto może być leczony metodą laserową?

dr P.Bodzenta Ocenia się, że 75% pacjentów,do tej pory operowanych w klasyczny sposób w szpitalu, może być skutecznie leczonych metodą laserową. Ponadto istnieje cały szereg chorych ,którzy ze względu na wysokie ryzyko do tej pory nie mogli być wcale operowani. Mam na myśli osoby starsze, pacjentów ze schorzeniami układu krążenia, układu oddechowego czy z cukrzycą. Kolejna grupa to chorzy z owrzodzeniami podudzi oraz stosujący na stałe leki hamujące krzepnięcie. Dla tych pacjentów może to być jedyna możliwa i w pełni skuteczna metoda leczenia.

Co powoduje rosnącą popularność zabiegów laserowych?

dr R.Gołąbek Przede wszystkim mała inwazyjność tej metody. Chory unika pobytu w szpitalu oraz nielubianego przez pacjentów znieczulenia zewnątrzoponowego, trudnego do wykonania u chorych ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. Powikłania są bardzo rzadkie. Bezpośrednio po zabiegu chory wychodzi do domu i wraca do normalnej aktywności. Wreszcie rzecz niebagatelna to doskonały efekt kosmetyczny – całkowity brak ran operacyjnych a tym samym blizn.

Czy jest to drogi sposób leczenia?

dr P.Bodzenta Niestety, nie mamy możliwości refundacji tych zabiegów przez NFZ. Mówiąc o kosztach musimy wziąć pod uwagę, że pacjent unika długotrwałej rekonwalescencji i kilkutygodniowej niezdolności do pracy. Następnego dnia po zabiegu jest w stanie wrócić do normalnych obowiązków zawodowych. Jest to więc doskonała metoda leczenia również dla osób aktywnych, czynnych zawodowo.

Gdzie chorzy mogą znaleźć więcej informacji?

dr R.Gołąbek Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.zylaki-laserowo-kielce.pl

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 0