Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Święto chleba

Kilkudziesięciu wystawców zapowiedziało swój udział w Święcie Chleba, które odbędzie 2 września
(w godz. 12.00-18.00) w Parku Etnograficznym w Tokarni.
Przyjadą znamienici piekarze i cukiernicy, także przedstawiciele Sieci Dziedzictwo Kulinarne – Świętokrzyskie, między innymi z Bodzentyna i Staszowa.
Imprezie towarzyszyć będą pokazy twórców ludowych, oraz pokazy obrzędowe: w zagrodzie ze Slęzan odbędzie pokaz młócenia cepami, w chałupie z Ćmielowa w sektorze małomiasteczkowym dostępne będą dla naszych gości żarna, na których samodzielnie będzie można przeprowadzić przemiał zboża, w chałupie z Daleszyc Kowalanki zrealizują pokaz wypieku chleba na zakwasie oraz podpłomyków (zapraszamy na degustację). Przed stodołą plebańską z Suchedniowa będzie można obejrzeć wystawę zabytkowych maszyn i sprzętu rolniczego: młocarnie różnych typów, wialnia, żniwiarka konna, sieczkarnie, silnik do młocarni. O godz. 16.20 przed wiatrakiem z Dębna odbędzie się widowiskowy pokaz przemiału zboża. Wiatrak zostanie przekręcony za pomocą kołowrotu w kierunku “na wiatr”, tak aby zakręciły się śmigi. To drugi taki pokaz od czasów posadowienia wiatraka w skansenie.
Podczas imprezy odbędzie się promocja gminy Morawica, zaprezentuje się zespół ludowy Łabecanki z Łabędziowa. O godz. 13.45 rozpocznie się występ Genowefy Pigwy z kabaretem, a godz. 17.00 wystąpi książę cygański Dziani.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 1