Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Dialog pod Trzema Herbami

Nowoczesne, wyposażone w multimedia, centrum edukacyjne, miejsce spotkań i dyskusji. W najbliższy piątek swoje podwoje otwiera Muzeum Dialogu Kultur, nowy oddział Muzeum Narodowego, które się mieści w Kamienicy Pod Trzema Herbami. To placówka, która ma niewiele wspólnego z tradycyjnym muzeum. To muzeum idei, które nie będzie zawierało w sobie eksponatów. Jest to muzeum, które swoją narracją ma przybliżyć przenikanie się kultur we wszystkich obszarach i okresach naszej historii. – W Sali czarnej będziemy mówili o dialogu religijnym, etnicznym, narodowym, o przenikaniu się kultur i wielokulturowości – mówi Robert Kotowski dyrektor muzeum. Muzeum Dialogu Kultur to kilka obszarów działalności.


Z sali czarnej bezpośrednio przechodzimy do sali białej, która ma symbolizować porozumienie. – Tu będą wystawy czasowe i będzeimy doszukiwać się wymiany myśli i trendów w kulturze.


Trzeci obszar to sala edukacyjna, w której prowadzone będą warsztaty. Oficjalne otwarcie placówki odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 18. Sobota i niedziela to dni otwarte podczas których, od godziny 10 do 18, na gości czekać będą niespodzianki m.in. koncert, filmy animowane i gra miejska.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 2