Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Festyn ekologiczny dla dzieci

Leśnicy zapraszają na jesienny festyn ekologiczny dla dzieci.
W czwartek w ramach edukacji ekologicznej przy siedzibie Nadleśnictwa Kielce i Zespołu Parków Krajobrazowych (ul. Hubalczyków 15) w Kielcach odbędzie się JESIENNY FESTYN LEŚNEGO KOMPLEKSU PROMOCYJNEGO „PUSZCZA ŚWIĘTOKRZYSKA”.

W imprezie weźmie udział blisko 800 uczniów z 13 szkół podstawowych z terenu miasta Kielce i okolic, dla których przygotowano konkursy, pogadanki i pokazy.


Organizatorzy chcą popularyzowac ideę ochrony przyrody, uświadamiać uczniom problemy związane z rosnąca ilością odpadów produkowanych przez człowieka i potrzebą segregacji, a także przybliżyć prace leśnika i uczyć odpowiedzialności za zwierzęta domowe. Mowa będzie także o bezpiecznym zbieraniu grzybów.

Podczas imprezy zorganizowana będzie zbiórka materiałów na ocieplenie bud, jedzenia dla bezdomnych zwierząt oraz symbolicznej złotówki dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Odbędzie się także konkurs dla klas na zebranie największej ilości elektrośmieci. Klasy, które zbiorą ich najwięcej, otrzymają nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Kielce.

Festyn trwać będzie od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Głównymi organizatorami akcji są: Nadleśnictwo Kielce oraz Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 9