Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Nadzieje Kielc 2012 przyznane

Nadzieje Kielc 2012 przyznane. Doroczne nagrody, którymi władze miasta honorują wyróżniających się młodych mieszkańców, zostały rozdane w poniedziałek po południu podczas gali w Domu Środowisk Twórczych. Laureatami są tradycyjnie uczniowie i absolwenci zasłużeni dla nauki, kultury, sportu lub działalności społecznej.


W tym roku większość nagrodzonych to wychowankowie I LO im. Stefana Żeromskiego. Oksana Kijaszko jest laureatką konkursów historycznych i olimpiad o prawie, a także – podobnie jak druga „Nadzieja”, Milena Staroń, laureatką Olimpiady Języka Rosyjskiego. Katarzyna Lajs została doceniona za znajomość języka łacińskiego, natomiast Hubert Majcherski- za osiągnięcia w dziedzinie biologii.


Dwoje laureatów to uczniowie II LO im. Jana Śniadeckiego: Anna Konopka jest wolontariuszem Muzeum Powstania Warszawskiego, a Mateusz Garbacz – zdobywcą pucharów Polski Juniorów Judo.
Monika Gorlewska z IV LO im. Hanki Sawickiej została nagrodzona za znajomość historii i matematyki, które potrafi pogodzić z osiągnięciami w mistrzostwach tańca; Aleksander Kossakowski Z V LO im. ks. Piotra Ściegiennego jest mistrzem Polski w biegach krótkodystansowych, Damian Ogonowski z Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek ma osiągnięcia w dziedzinie chemii, natomiast Marta Okólska z VI LO im. Juliusza Słowackiego jest laureatką mistrzostw Polski w jeździectwie.

Uroczystość wręczenia nagród odbywa się od 1996 roku. Laureaci otrzymują z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej i Prezydenta Miasta pamiątkowe statuetki autorstwa kieleckiego rzeźbiarza, Sławomira Micka, dyplomy oraz nagrody pieniężne.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 6