Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Nowy sezon ‘Kubusia’

Klasyczne sztuki dla najmłodszych, współpraca z innymi kieleckimi placówkami, edukacja artystyczna dzieci i młodzieży – to najważniejsze założenia jakie wyznaczył sobie Robert Drobniuch, nowy dyrektor Teatru Laki i Aktora Kubuś. Pierwszą premierą, która otworzy sezon będzie spektakl „Na arce o ósmej” w reżyserii Petra Nosalka. To mądra, ale i zabawna historia, która odpowiada na pytania o sprawy najważniejsze w prosty i przystępny sposób. Kolejne planowane przedstawienia to kanon bajek: „Kopciuszek”, Piotruś Pan” czy „Pinokio”.
Premiera odbędzie się wyjątkowo w sobotę o godzinie 17, ale to nie jedyna nowość wprowadzona przez nowego dyrektora. Bardzo ważnym elementem mojej pracy będzie edukacja artystyczna – dodaje Robert Drobniuch.

Warsztaty będą się odbywać w sali prób oraz w piwnicy, która zostanie zaadoptowana na potrzeby klubu teatralnego. Ponadto dyrektor chce zmienić wizerunek teatru. – To jest związane ze zmianą loga, strony, programów czy ulotek.

Robert Drobniuch jest absolwentem reżyserii Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku oraz reżyserii operowej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 7