Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Prof. Semaniak rektorem UJK

W siedzibie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyła się uroczystość przekazania władzy rektorskiej. Pani prof. zw. dr hab. Regina Renz przekazała insygnia władzy rektorskiej prof. dr hab. Jackowi Semaniakowi. – Moim celem jest budowanie dobrego uniwersytetu – mówi nowy rektor UJK. – Przez lata najważniejsze dla tej uczelni było zbudowanie uniwersytetu, ale teraz pojawiają się nowe zobowiązania; stawiamy na dynamiczny i efektywny rozwój naukowy uczelni.

Prof. Regina Renz pełniła urząd rektorski przez dwie kadencje w latach 2005-2012. W tym okresie doszło do wielu pozytywnych zmian dotyczących uczelni. M.in. Uniwersytet uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w siedmiu dyscyplinach naukowych i uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego na kierunku fizyka. Udało się także zwiększyć ofertę dydaktyczną do 33 kierunków kształcenia ( w 2005 roku było ich 24), zgodnie z wymogami rynku pracy.


Nastąpiła również rozbudowa nowoczesnej bazy naukowo-badawczej:, m.in. Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego, powstał nowy gmach Biblioteki wraz z Uniwersyteckim Centrum Danych, oddano do użytku Centrum Edukacji Artystycznej, a w niedalekiej przyszłości będzie można korzystać z pomieszczeń Centrum Języków Obcych i Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu.


Wszystkie powyższe działania miały wpływ na zmianę statusu uczelni, która w tym okresie dwukrotnie zmieniała nazwę: w 2008 z Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy oraz w 2011 w Uniwersytet Jana Kochanowskiego.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 6