Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Nowy standard dla matki z dzieckiem

Najwyższy standard leczenia noworodków i matek już w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Zakończyła się kompleksowa modernizacja Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Neonatologicznego.


Modernizacja obejmowała kompleksowy remont sal, a każda z nich została wyposażona w łazienkę. Zwiększyła się liczba łóżek dla noworodków, pojawiły się specjalistyczne inkubatory, respiratory oraz sprzęt do badania tętna płodu.
- Dzięki temu pacjentki będą mogły rodzić w bardzo dobrych warunkach, a nowoczesny sprzęt przyczyni się z pewnością do bardziej efektywnego leczenia noworodków – podkreśla Jan Gierada, dyrektor lecznicy. A to nie koniec inicjatyw w tym zakresie – dyrektor zapowiedział, że 1 marca przyszłego roku zostanie uruchomiony oddział neonatologii z trzecim poziomem referencyjnym.

Remont oddziału trwał pięć miesięcy. Kosztował ponad 2 miliony złotych.

Lecznica przygotowuje się także do utworzenia oddziału neonatologii z trzecim poziomem referencyjnym. Opiekę tam znajdą najciężej chore noworodki, a matka dziecka będzie miała zabezpieczoną kompleksową opiekę na oddziałach szpitala. Wiadomo już, że zakupiony zostanie tutaj najwyższej klasy specjalistyczny sprzęt o wartości 5 milionów złotych, zatrudnionych 7 lekarzy i 22 pielęgniarki.
Oddział zostanie uruchomiony w marcu przyszłego roku.


Jednocześnie w szpitalu trwa remont oddziału zakaźnego mieszczącego się w budynku przy ul. Radiowej (koszt inwestycji to 8 mln 600 tys. zł) oraz centralnej sterylizacji (koszt 2,5 mln zł), a już w listopadzie rozpocznie się budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 8