Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Przedszkole odmalowane; konkurs dla grafficiarzy

Integracyjne Przedszkole nr 27 w Kielcach odmalowane; organizatorzy akcji „Pomaluj mój świat” czekają na kolejne sugestie od mieszkańców, którzy chcieliby upiększyć szare mury na osiedlach.


Akcja jest realizowana na terenie miasta i powiatu kieleckiego przez grupę artystów streetartowych i świętokrzyskich policjantów. Celem projektu jest odmalowanie zdewastowanych ścian, by dzieci nie dorastały na brudnych blokowiskach, gdzie nie brakuje rasistowskich napisów. Motywem dotychczasowych prac jest fauna i flora, ale twórcy są otwarci na sugestie mieszkańców. Chcą zainteresować akcją także innych artystów, przekonując, że projekt nie ogranicza się do malowania sprayem.


Jednocześnie ogłoszony został konkurs graffiti pod nazwą „Bezpieczne Świętokrzyskie”, w którym pomysły oceniane pod kątem propagowania bezpiecznych wzorców zachowań wśród dzieci i młodzieży. Policjanci i artyści chcą pozyskać nowatorskie projekty, które zostaną wykorzystane do promowania bezpiecznego zachowania na drogach, osiedlach czy w szkołach.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 7