Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Wspomnienie kapelana Solidarności

Mija 28. rocznica porwania i męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Kapelana ludzi pracy upamiętniają tradycyjnie związkowcy. O godz. 18-tej zapraszają na mszę świętą w kieleckiej katedrze.


Jego dewizą były słowa świętego Pawła „Zło dobrem zwyciężaj”, które kielczanie mają okazję sobie przypominać ilekroć mijają pomnik księdza stojący nieopodal katedry. Wydaje się jednak, że łatwiej wybaczyć, niż zapomnieć. – Już 28 lat mija od śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, a wciąż są pytania i wątpliwości dotyczące okoliczności tej tragedii – mówi Kazimierz Pasternak, wiceprzew. Świętokrzyskiej Solidarności. – Te decyzje na pewno zapadły na najwyższym szczeblu politycznym, a do tej pory nie znamy tych nazwisk.


Ks. Jerzy był mocno związany z Solidarnością, pomagał też potrzebującym na kielecczyźnie – przypomina przewodniczący. – Niejednokrotnie dostarczał tu leki dla potrzebujących i internowanych w stanie wojennym.

Msza święta upamiętniająca ks. Jerzego Popiełuszkę zacznie się o godz. 18-tej w kieleckiej katedrze. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Marian Florczyk. Po mszy związkowcy złożą kwiaty pod pomnikiem swojego kapelana na Placu Najświętszej Maryi Panny.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 0