Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Dni Krwi Pępowinowej

Rusza II edycja ogólnopolskiej akcji Dni Krwi Pępowinowej organizowanej przez Polski Bank Komórek Macierzystych. W Kielcach w akcję włączają się dwa szpitale, w których przyszłe mamy będą miały wyjątkową okazję przekazania bezcennej krwi pępowinowej swojego dziecka na cele społeczne i tym samym przyczynienia się do zwiększenia jej zasobów w Polsce.

Inicjatorzy kampanii chcą zwiększyć świadomość Polaków na temat krwi, która do niedawna była traktowana jak odpad po porodzie, a obecnie jest przechowywana jako drogocenny lek: komórki krwi pępowinowej można wykorzystywać do odbudowywania lub zastępowania innych uszkodzonych komórek, a tym samym do walki z wieloma poważnymi chorobami.

Wzrost liczby przeszczepień komórek macierzystych pozwoli na uratowanie życia wielu oczekującym na tę szansę pacjentom z kraju i świata, ponieważ dane o pobranej krwi trafią do rejestru POLTRANSPLANTU, a jej właścicielem zostaje Skarb Państwa.


W akcji bierze udział 17 szpitali w kraju, w tym dwa w Kielcach. 5 i 6 listopada Dni odbywać się będą w szpitalu św. Aleksandra przy Kościuszki, a 12 i 13 listopada – w Świętokrzyskim Centrum Zdrowia Matki i Noworodka przy Prostej.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 9