Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Happening na Placu Artystów

Fundacja Ekologiczna Arka promuje ekologiczne święta i namawia dzieci i młodzież do wolontariatu. Rusza akcja „Choinki nadziei”.
W piątek w samo południe na Placu Artystów w Kielcach grupa dzieci z jednej z kieleckich szkół będzie dekorować naturalną choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Potem drzewko zostanie przekazane do kieleckiego Domu Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej. Będzie to pilotażowa akcja, która ma zachęcić innych do organizowania artystycznych wydarzeń dla pensjonariuszy domów spokojnej starości i wychowanków domów dziecka.
Kampania jest prowadzona w całej Polsce w partnerstwie z Lasami Państwowymi.

- Poza promocją wolontariatu, chcemy propagować ideę ekologicznych świąt: zachęcamy do wyboru naturalnych drzewek, zamiast sztucznych, do oszczędzania energii, przemyślanych zakupów i segregacji śmieci. Jest to szczególnie istotne w okresie świątecznym – podkreśla Alicja Czerwińska z Fundacji Arka.


Piątkowy happening w Kielcach jest elementem ogólnopolskiej trasy, która odbędzie się również w Warszawie, Wrocławiu, Opolu, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Bydgoszczy i Krakowie.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 6