Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Rewitalizacji śródmieścia c.d.

Niemal całkowicie zmieni się oblicze kolejnego fragmentu centrum Kielc, konkretnie ulic Mickiewicza, Wesołej, Czerwonego Krzyża i Leonarda. To następny etap rewitalizacji śródmieścia. Miejski Zarząd Dróg ogłosił właśnie przetarg na przebudowę tych ulic.
- Po remoncie do centrum wjadą autobusy. Zmiany będą naprawdę spore – mówi Artur Hajdorowicz, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego UM w Kielcach. – Na Czerwonego Krzyża będzei przystanek autobusowy, natomiast ulica Mickiewicza to jest 19-wieczna oś urbanistyczna tzw nowego miasta, czyli założenia wokół Placu Wolności i jej ranga w przestrzeni miejskiej jest taka sama, jak ulicy Sienkiewicza – podkreśla Hajdorowicz.

I dlatego ona jest w tym projekcie najważniejsza – zwłaszcza, że na schodach Placu Wolności pojawi się pomnik Józefa Piłsudskiego, więc ulica Mickiewicza powinna nabrać właściwego blasku. Na wszystkich ulicach zostaną wymienione nawierzchnie jezdni. Pojawią się też nowe chodniki, oświetlenie i miejsca parkingowe. Prace mają potrwać do końca listopada przyszłego roku.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 2