Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Wędrowiec za promocję regionu

Ryszard Garus, kielecki Geopark, Regionalna Organizacji Turystyczna, gmina Strawczyn i uzdrowisko Busko-Zdrój docenione za zasługi na rzecz rozwoju turystyki w regionie świętokrzyskim. Zarząd Województwa wskazał osoby i organizacje, które podczas czternastych Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki dostaną statuetki „Wędrowca Świętokrzyskiego”.


Statuetka SuperWędrowca Świętokrzyskiego trafi do firmy o 175-letniej tradycji leczenia schorzeń reumatycznych czy neurologicznych – uzdrowiska Busko-Zdrój.
Ryszard Garus, przewodnik turystyczny i regionalista , prezes Stowarzyszenia „Ziemia Świętokrzyska”, zostanie odznaczony w kategorii Osobowość turystyczna.


W kategorii „Przedsiębiorstwo” statuetką „Wędrowca” wyróżniony został Odyssey ClubHotel & SPA w Kielcach – pierwszy pięciogwiazdkowy obiekt hotelowy w regionie świętokrzyskim.
Centrum Geoedukacji GEOPARK Kielce, jako miejsce edukacji geologicznej i geograficznej, jedna z najważniejszych atrakcji na Świętokrzyskim Szlaku Archeo-Geologicznym, zostanie docenione w kategorii Atrakcja turystyczna.


Gmina Strawczyn zostanie wyróżniona m.in. za centrum sportowo-rekreacyjne Olimpic, oraz samochodowy szlak literacki.
Natomiast za organizowanie wielu imprez promujących województwo na skalę ogólnopolską zostanie doceniona Regionalna Organizacja Turystyczna.


Statuetki Wędrowca zostaną przyznane 6 grudnia.
Tegoroczne Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki odbędą się 6 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 0