Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Zlikwidują posterunki, wzmocnią patrole

35 świętokrzyskich posterunków policji do likwidacji. Komenda Wojewódzka Policji przedstawia kolejne etapy procesu reorganizacji służb mundurowych. W planach jest przekształcenie trzech komisariatów w posterunki, to jest w Działoszycach, Małogoszczu i Dwikozach. Planowane jest również przeniesienie siedzib dwóch komisariatów do innych miejscowości, gdzie aktualnie funkcjonują posterunki.


Funkcjonariusze zastrzegają, że zmiany nie oznaczają, że część policjantów straci pracę, a mieszkańcy zostaną pozbawieni patroli – wręcz przeciwnie. Już dziś ślubowanie złoży 40-tu nowoprzyjętych do służby policjantów. Natomiast w myśl reorganizacji, zwiększyć ma się liczba całodobowych, zmotoryzowanych patroli na ulicach, a zmniejszyć liczba policjantów pracujących za biurkiem. Funkcjonariusze obiecują szybszą reakcję na zgłoszenia obywateli i sprawniej przeprowadzane akcje.


Póki co w województwie świętokrzyskim funkcjonuje łącznie 38 posterunków z 285 etatami. Aktualnie w tych posterunkach pełni służbę 240 funkcjonariuszy.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 7