Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Związkowcy w Kielcach

Świętokrzyscy związkowcy w tym roku współorganizują 26. Zjazd delegatów NSZZ Solidarność. Obrady rozpoczną sie w czwartek w Targach Kielce. Związkowcy będą obradować m.in. nad obecną sytuacją pracowniczą i społeczną w Polsce oraz nad strukturą NSZZ “Solidarność”. Przewidziane są też wybory uzupełniające do Komisji Krajowej i Krajowej Komisji Rewizyjnej.


Obrady odbywać się będą w Kielcach po raz pierwszy. Do tej pory organizatorami tego wydarzenia były metropolie, w tym roku komisja krajowa jednogłośnie wybrała Kielce. To zaszczyt, ale jednak i znak, że w naszym regionie nie brakuje problemów, którym chcą się przyjrzeć związkowcy – przyznaje Waldemar Bartosz, szef św. Solidarności

Zjazd zgromadzi ważnych gości, ale na pewno nie będzie na nim polityków – podkreśla Bartosz.


Obrady Zjazdu zostaną poprzedzone w czwartek o godz. 9-tej w Bazylice Katedralnej uroczystą Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Ryczana, który jest krajowym duszpasterzem ludzi pracy.


Po Mszy św. związkowcy i przedstawiciele IPNu złożą kwiaty pod pomnikiem błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.
Wśród gości zaproszonych będą m.in. prof. Juliusz Gardawski, prof. Ryszard Bugaj, prezes Instytutu Pamięci Narodowej – dr Łukasz Kamiński, Główny Inspektor Pracy – Iwona Hickiewicz, prezes Wspólnoty Polskiej – Longin Komołowski.


Pierwszy dzień Zjazdu zakończy się wystawieniem przez Kielecki Teatr Tańca spektaklu „Jazz Dance”. Początek o 21-tej w KCK.

Obrady będą kontynuowane w piątek.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 1