Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Na pomoc bezdomnym

W województwie świętokrzyskim powstało pięć nowych placówek, które świadczą pomoc bezdomnym. W Kielcach nową placówką jest noclegownia przy ulicy Żeromskiego 36a dysponująca 20 miejscami. Dzięki temu w naszym regionie schronienie będzie mogło znaleźć ponad 750 osób bezdomnych. – Biorąc pod uwagę, że w zeszłym roku mieliśmy 600 taki ludzi w miesiącu grudniu jesteśmy spokojni o to, że każdy potrzebujący znajdzie ciepły kąt – mówi Renata Segiecińska, zastępca dyrektora wydziału polityki społecznej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

W naszym regionie działa 30 schronisk, ogrzewalni czy noclegowni. W placówkach bezdomni mogą liczyć na nocleg, ciepły posiłek i możliwość skorzystania z łazienki. Niestety ze statystyk policyjnych wynika, że co roku kilkadziesiąt osób umiera w wyniku wychłodzenia organizmu. Niezbędne jest więc szybkie reagowanie na potrzeby osób pozostających bez dachu nad głową. Policja i straż miejska patroluje ogródki działkowe czy okolice dworów. Jednak funkcjonariusze wszędzie nie dotrą.

– Zwracajmy uwagę nie tylko na osoby bezdomne ale też na rodziny, które znajdują się w bardzo trudnych warunkach mieszkaniowych – apeluje Anna Gromska, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach. Pomoc dla potrzebujących można zgłosić pod numer telefonu 112 lub 997. W świętokrzyskim działa także bezpłatna infolinia pod numerem 987.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 6