Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Szyjemy lalki dla Elizy

W najbliższą sobotę w Kielcach Wielkie charytatywne szycie lalek z udziałem znanej pisarki, Joanny Krzyżanek. Na Wzgórzu Zamkowym odbędzie się akcja charytatywna na rzecz 12-letniej Elizy z Gniezna. Dziewczynka jest jedną z dwadzieściorga dzieci w Polsce dotkniętych genetyczną chorobą Niemanna-Picka, która po kolei wyłącza ich procesy życiowe: mówienie, chodzenie, a na końcu oddychanie.


Aby pomóc rodzicom dziewczynki w zdobyciu drogich leków, możemy 8 grudnia wziąć udział w akcji szycia lalek, której patronuje kieleckie Wydawnictwo Jedność i autorka książkowej Cecylki Knedelek, Joanna Krzyżanek.


Wystarczy znaleźć kilka łatek, guzików, igłę, nitkę, i uszyć je według własnego pomysłu lub skorzystać z podpowiedzi pisarki (instrukcja na blogu Cecylki www.cecylkaknedelek.pl) .
Wszystkie przytulanki trafią na aukcję charytatywną, z której dochód zostanie przeznaczony na rzecz Elizy.


Akcja zacznie się 8 grudnia w pracowni Wzgórze Zamkowe (ul. Zamkowa 3.) o godz. 11.00.
O godz. 16.00 zaplanowano przedstawienie marionetkowe „Kopciuszek” (wstęp wolny). O 17-tej otwarta zostanie wystawa „Misie w Zarysie”. Wernisażowi będą towarzyszyć występy szczudlarza, fireshow, gorące napoje i poczęstunek.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 1