Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Uwaga na kieszonkowców

Świętokrzyscy policjanci ponawiają apele do mieszkańców: uważajmy podczas zakupów, ponieważ wzmaga się aktywność kieszonkowców. W okresie przedświątecznym należy zwracać szczególną uwagę na noszone przy sobie wartościowe przedmioty, ponieważ złodzieje wykorzystają każdą okazję, a wystarczy im tylko chwila naszej nieuwagi.

- Niezabezpieczone kieszenie czy niezamknięte torebki mogą nasz drogo kosztować – ostrzegają funkcjonariusze. – Pamiętajmy, ze złodzieje działają najczęściej w autobusach miejskich, na przystankach, w centrach handlowych, pubach i wszędzie tam gdzie jest dużo ludzi zajętych zakupami bądź spieszących do pracy.
Niestety często sami pokrzywdzeni pozostawiają cenne przedmioty bez nadzoru, dlatego funkcjonariusze radzą szczególnie uważać, nie pozostawiać torebek, portfeli czy telefonów komórkowych bez nadzoru nawet na chwilę, nie pozostawiać niezamkniętych drzwi do mieszkań, nawet jeśli jesteśmy w środku, nie zostawiać kluczy do domów pod wycieraczką czy w doniczce i pamiętać, że kieszonkowcem może być każdy, nawet mężczyzna w dobrze skrojonych garniturze czy miła staruszka.


Unikajmy tłumów i uważajmy podczas wysiadania z autobusu czy pociągu, a w środku unikajmy pustych przedziałów, ale i przygodnych znajomości, a zwłaszcza niepewnych poczęstunków.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 0